ВІД ДРУЗІВ ДЛЯ ДРУГА: У КИЄВІ ТА ЛЬВОВІ ВІДБУДЕТЬСЯ МУЗИЧНИЙ МАРАТОН ПАМ’ЯТІ ВАСИЛЯ СЛІПАКА

18.06.2018
ВІД ДРУЗІВ ДЛЯ ДРУГА: У КИЄВІ ТА ЛЬВОВІ ВІДБУДЕТЬСЯ МУЗИЧНИЙ МАРАТОН ПАМ’ЯТІ ВАСИЛЯ СЛІПАКА

До другої річниці загибелі на війні на Сході України оперного співака, Героя України Василя Сліпака 29 червня у Києві відбудеться концерт у Києві - Міжнародний музичний маратон пам’яті ВАСИЛЯ СЛІПАКА. Неперевершена музика на згадку про унікальну людину.

Музичний маратон Василя Сліпака презентує прем’єру - Jacomo ROSSINI Messe Pettite Solenelle для солістів, хору у супроводі симфонічного оркестру. Прем’єра і лише одне виконання з квартетом світового рівня французьких солістів, найкращим симфонічним оркестром і найкращим українським хором. 30 червня і 1 липня Міжнародний музичний маратон пам'яті ВАСИЛЯ СЛІПАКА продовжиться у Львові. Детальніше про концерт в ефірі Армія фм розповіли Орест Сліпак - брат Василя Сліпака, лікар, менеджер проектів. Дмитро Кацал - композитор, диригент, педагог, продюсер.

Cергій Жуковський: Розкажіть про захід Міжнародний музичний маратон пам’яті ВАСИЛЯ СЛІПАКА Petite MESSE Solennele, в кого виникла ідея його проведення?

Орест Сліпак: Є кілька людей, які це роблять. Дмитро Кацал – керівник хорової капели «Дударик», Володимир Сивохіп – директор Львівської філармонії і я. Це наша ідея на трьох. В «Дударику» Василь сформувався як співак і співав в хоровій капелі. У Львівській філармонії Василь дебютував як соліст також з хором «Дударик». Минулого року була річниця і ми зрозуміли, що потрібно щось робити. Концерти пам’яті Василя важливий для нас, для людей. Цього року це вже другий марафон.

Дмитро Кацал: Цей марафон – від друзів для друга. З цілого світу на цей маратон на благочинно-добровільних засадах приїздять його друзі. Ми мистецькими силами представляємо це все.

Cергій Жуковський: Розкажіть про особливість цьогорічного марафону.

Орест Сліпак: Цьогорічний марафон відкриватиметься в Києві у великому залі консерваторії, яка носить ім’я Василя Сліпака. 29 червня, саме в день загибелі Василя, о 19:00 там розпочнеться концерт. Буде виконуватися унікальний твір, який ніколи не виконувався в Україні. Це маленька урочиста меса Jacomo ROSSINI.

Дмитро Кацал: Jacomo ROSSINI гуморист в тому сенсі – він назвав месу, тривалістю годину двадцять Petite MESSE Solennele – маленька урочиста меса. Це є музика на рівні реквієму Дворжика, реквієму Моцарта.

Cергій Жуковський: Скільки буде задіяно людей в цьому?

Орест Сліпак: На сцені буде 120-140 людей. Це хор і оркестр.

Cергій Жуковський: Початок в Києві, а наступного дня концерт буде у Львові? Що саме буде там?

Орест Сліпак: Ми повторимо цю саму месу, бо вона у Львові теж не виконувалась. А 1 липня буде гала-концерт. Фактично, у нас є на цей фестиваль дві концертні програми.

Cергій Жуковський: Де дістати запрошення, квитки?

Орест Сліпак: Квитки на київський концерт можна придбати на concert.ua. В касах консерваторії. Ми будемо багато людей запрошувати.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток