Військові 14 ОМБр: Девіз нашої бригади справжній: "Народжена і загартована в боях"

Військові 14 ОМБр: Девіз нашої бригади справжній: "Народжена і загартована в боях"

Армія fm вирушила на Луганщину в гості до 14 окремої механізованої бригади. Героями ефіру стали старшина 2 танкової роти Олександр Попик та заступник командира роти з озброєння Геннадій Коломоєць. Вони розповіли про те, як потрапили на війну, а також зінрали на гітарі у прямому ефірі та заспівали пісні, які в них на серці.

Андрій Давидов: Олександре, коли ви потрапили на війну?

Олександр Попик: Як в 2014 році почалося, тоді я й пішов. Тоді мені був 51 рік, спочатку казали, що в такому віці не беруть. Але в липні 14-го вже можна було, відтоді я не знімаю погонів.

Андрій Давидов: А звідки ви починали?

Олександр Попик: Я був в Хмельницькому у спецпідрозділі прикордонних військ. В 2016 році потрапив у до 14 бригади.

Андрій Давидов: Геннадію, а ви коли потрапили на війну?

Геннадій Коломоєць: Я був мобілізований в 2015 році. Сам пішов до військкомату і сказав, щоб офіційно прислали повістку, щоб жінка не знала, що я сам попросився. Тоді був мобілізований в Харківське танкове училище і я один звідти потрапив до 14 бригади. А сам я із Запорізької області, міста Гуляй поле.

 

А також, Надія Замрига, керівник прес-служби 14 ОМБр, розповіла як керівництво бригади мотивує своїх війсьтковослужбовців та як ті ставляться до нововведень у ЗСУ на присвоєння бригаді почесного найменування.

Андрій Давидов: Одними з фактів про 14 бригаду є те, що у військовій частині є свій бригадний нагрудний знак: «Відзнака командира 14 окремої механізованої бригади», а також, прес-служба 14 окремої механізованої бригади видає газету «Волинський щит», розкажіть про ці речі.

Надія Замрига: Командиром бригади було прийняте рішення про започаткування цієї відзнаки. Перші відзнаки були вручені 11 листопада 2017 року. Тоді була урочиста хода нашої бригади, коли ми повернулися з зони проведення АТО. Тоді було велике свято і командир бригади вручив перші відзнаки нашим військовослужбовцям – офіцерам, сержантам, солдатам. Це була особиста ініціатива командира бригади. За великим рахунком, кожен солдат, який пройшов передову, вартий відзнаки. Але комбригу, напевно, видніше, хто відзначився на тій чи іншій ділянці фронту. В планах є вручати ці нагороди волонтерам і меценатам, які підтримують бригаду. Газета «Волинський щит» - теж ініціатива комбрига і прес-служби. Спочатку ми випустили 11 номерів тільки у електронному варіанті. Це був невеличкий примірник. Ми це робили для того, щоб підрозділи, які стоять на передовій окремо один від одного, могли спілкуватися між собою. Ми хотіли донести до кожного військовослужбовця життя побратима. Більше року тому, завдяки співпраці з Адміністрацією президента і з Асоціацією регіональних ЗМІ нам вдалося залучитися підтримкою газети «Наше слово» з Чернігівщини. І з А4 формату, друкованого на принтері, на сьогодні ми маємо досить непоганий варіант. Робимо газету раз в місяць, тиражем 700 примірників, верстаємо самі, а редакція газети «Наше слово» нам допомагає. Зараз співпрацюємо з попаснянською місцевою газетою. Залучаємо місцеве населення до свого життя.

Андрій Давидов: Наближається 24 серпня, 14 бригаді планується нове почесне найменування. Як до цього, до змін ставляться військові?

Надія Замрига: Бригада сприйняла присвоєння почесного найменування дуже щемливо. Ми розуміємо, що 24 серпня відбудеться історична подія в житті нашої молодої бригади. Ми сформовані в 2014 році, але в нас є славетна і трагічна історія 51 бригади, на базі якої була сформована наша 14. Наші військові розуміють, що на сьогодні відбудеться епохальна подія. Наш девіз – «Народжена і загартована в боях».