«Військовий юрист»: безкоштовний проїзд

«Військовий юрист»: безкоштовний проїзд

Програма «Військовий юрист» створена спільно з Громадською організацією «Юридична сотня»

 

Чи можу я, як учасник бойових дій, претендувати на безкоштовний проїзд?

Статус УБД передбачає БЕЗОПЛАТНИЙ ПРОЇЗД всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання

Проте в Україні частішають випадки, коли водії відмовляються безкоштовно перевезти захисника батьківщини. Тому військове радіо "Армія FM" підготувало свою дорожню карту для тих, кого спіткало це неподобство.

Щоб звалити наповал перевізника своєю кмітливістю, посилайтеся на Статтю 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Саме цей державний документ гарантує безоплатний проїзд учасникам та учасницям бойових дій.

 

Якщо це не допомогло, спокійно переходимо в наступ і робимо наступне:

1. Уточніть назву та контактні перевізника, ПІ водія. Запишіть номер автобуса, дату, час та маршрут, на якому була отримана відмова. Інформація про перевізника, як правило, розміщена біля водія.
2. Якщо бажаєте продовжити проїзд, оплатіть його вартість.
3. Зателефонуйте перевізнику і спокійно поясніть ситуацію, яка виникла з водієм.

Якщо і у цьому випадку вам відмовляють чи посилають в невідоме місце, то в розмові зазначте, що плануєте звертатись до прокуратури або ж в Укртрансінспекцію.

4. Якщо в телефонному порядку ситуація не вирішиться, напишіть заяву у трьох примірниках: прокуратура, Укртрансінспекція, орган місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут. До заяви обов’язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка, якщо довелось його купити.

Ну і наостанок. Перевізник надає право безкоштовного проїзду на підставі договору з органами місцевої влади про компенсацію. Це означає, що перевізнику повертають гроші за ваш безкоштовний проїзд з бюджету. Обмежень щодо кількості пільгових місць в транспорті чи протягом одного маршруту законодавством НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО.