Військовий юрист: компенсація за аренду житла

Військовий юрист: компенсація за аренду житла

Програму «Військовий юрист» підготувала Катерина Кадер спільно з Громадською організацією «Юридична сотня»

Якщо ви, будучи військовслужбовцем, винаймали житло, то вам держава компенсує витрати. Грошова компенсація передбачена військовослужбовцям офіцерського складу Збройних Сил України. А документ, який зобов’язує державу повернути вам гроші називається — Наказ МОУ від 9.02.2017 №88 "Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2017 рік".
Перейдемо до грошей.  Розклад такий: у місті Києві вам повернуть 3000 грн на місяць, в обласних центрах — 2250 грн та 1500 в інших населених пунктах.
УВАГА! Якщо у військовослужбовця є сім’я з трьох і більше осіб, то розміри компенсації збільшуються в 1,5 рази. Ну і повторю важливу річ: компенсація виплачується лише офіцерам.

 21. Коли не виплачується компенсація за аренду житла?
 
Грошова компенсація за аренду житла не виплачується:
1)     якщо у військовослужбовця або його родини за місцем проходження військової служби є житло, яке відповідає всім санітарним і технічним вимогам, та площею, що згідно із законодавством, відповідає мінімальним нормам;
2)      а також грошової компенсації не отримають військовослужбовці, які за попереднім місцем проходження військової служби не здали службового арендованого приміщення (у тому числі в гуртожитку).
 
Вадливий момент: вище згадані пункти не стосуються військовослужбовців, які прибули з тимчасово окупованої території України та населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm