Військовий юрист: пільги на освіту для військових

Військовий юрист: пільги на освіту для військових

Програму «Військовий юрист» підготувала Катерина Кадер спільно з Громадською організацією «Юридична сотня»

Які пільги на освіту можу отримати я чи моя родина?

Одна з багатьох, але важливих та сезонно актаульних пільг, стосується отримання освіти. Українське законодавство передбачає пільги на навчання для учасників АТО та їхніх родин. 

Що включають в себе ці пільги?

- повна оплата навчання, це коли ви пройшли на бюджет;

- можлива і часткова оплата за навчання — можете взяти вигідний кредит на здобуття освіти;

- також закон передбачає соціальні стипендії;

- ще ви можете взагалі без грошей отримати підручники (якщо їх немає у бібліотеці навчального закладу);

​​​​​​​- до цього переліку ще входить безоплатне або частково платне проживання у гуртожитку;

​​​​​​​- ну і ми дійшли до найважливішого і одночас найнезрозумілішого пункту — безоплатний доступ до Інтернету.

 

Якщо вам відмовили у пільговому вступі до вищого навчального закладу (так-так, буває всяке буває), то юристи радять звертатися зі скаргою напряму до Міністерства освіти за телефоном 044-481-47-73.

Ну і окремо від держави, у деяких областях України є ще додаткові пільги для учасників АТО та їх сімей, тому якщо ви давно мріяли пожити десь у новому місті, то ця інформація для вас. Отже у Вінницькій області студентам- учасникам АТО, їх дітям та дітям загиблих, можуть компенсувати гроші за навчання на денній формі з обласного бюджету. У Житомирській області є програма “Заходи з психологічної реабілітації, соціальної і професійної адаптації учасників АТО”, за якою можна навчатися, перенавчатися чи підвищувати кваліфікацію за гроші з обласного бюджету. В Одеській області є програма “Захист і турбота”, з якої щомісяця виплачують стипендії інвалідам АТО, які живуть в Одеській області в сумі 1320 гривень. Ну і в Херсонській області реалізується програма “Розвиток людського капіталу”, згідно з якою демобілізовані учасники АТО тільки з сільської місцевості можуть навчатися на дефіцитних спеціальностях. У цьому випадку 75% виділяють з місцевого бюджету, а 25% з обласного.