Зараз в ефірі:

В армії потрібні люди різних спеціальностей – спортивний журналіст та військовослужбовець Олег Ящук

09.07.2024
В армії потрібні люди різних спеціальностей – спортивний журналіст та військовослужбовець Олег Ящук

Журналіст програми «Футбольний формат» Олег Ящук після початку широкомасштабного вторгнення пішов у військо. Воював поблизу Сіверська та Лисичанська. Влітку 2022 дивом вижив, утримуючи позицію і відбиваючи штурм ворога. Про свій вибір, бойовий досвід та потенційних переможців Євро-2024 з футболу Олег Ящук розповів на Армія FМ.

Наприкінці лютого 2022 року мав летіти на три місяці на Кіпр, щоб взяти участь у телепроєкті, та з початком великої війни плани змінилися, і ось вже 28 місяців у війську, каже Олег.

– 28 лютого у мене був чартер з Жулян, та плани різко змінилися, бо зрозумів, треба країні допомагати. 2 березня 2022 року пішов у військо і потрапив в 10-ту окрему гірсько-штурмову бригаду «Едельвейс». Був у пресслужбі, в евакуаційній групі, у піхоті, у зв'язківцях, відповідав за морально-психологічне забезпечення. На всіх посадах все спробував. Звичайно, в піхоті – найважче.

Вважався безвісти зниклим, дивом вижив, проте жодного разу не пошкодував про свій вибір, каже армієць.

– У липні 2022 року на позиції Спірне-Берестове, Бахмутський район, я втратив дуже багато близьких людей. Там тривали найважчі бої в той квартал і навіть у те півріччя. Ситуація була критична: ми без зв'язку, без підвезення їжі, мали багато поранених та загиблих. Я теж вже попрощався з життям. Але так сталося, мене знайшли та евакуювали. Ми втримали позиції. Дякую богові та хлопцям, які мене витягнули мене з могили.

Розповів Олег Ящук про свій досвід реабілітації.

– Це найважчий момент, тому що поїхати на відновлення за кордон дуже складно, а в Україні ці послуги ще не на потрібному рівні. Я був на реабілітації багатьох містах.  У Київській області та Дніпрі умови прийнятні, в інших місцях є до чого прагнути.

Батько-військовослужбовець змалечку привчив до дисципліни та відповідальності, і ці навички дуже допомагають під час служби, ділиться Олег Ящук.

–Завдяки батьку я змалечку привчений до порядку. На війні ти відповідаєш не тільки за себе, а й за хлопця, який з тобою в окопі. Ви по дві години вночі чергуєте і дивитесь у тепловізор. І якщо черговий засне, усі можуть загинути. Це найголовніша відповідальність – витримати і не заснути.

Як розповів Олег Ящук, професія журналіста стала в пригоді під час служби.

– В армії, як і в цивільному житті, потрібні юристи, журналісти, музиканти – люди різних спеціальностей. Я був у пресслужбі, виконував завдання з морально-психологічного забезпечення, в батальйоні багато знімав роликів, інтерв'ю брав, знімав по можливості на «нулі». З позицій біля Лисичанська, Сєверодонецька, Бахмута, Соледара є багато відео. Роблю про хлопців мініфільми. І про мене є фільм. Погодився не для піару, а щоб розповісти про хлопців, адже багато з них, на жаль, замикаються в собі й взагалі не спілкуються з пресою.

Поділився Олег Ящук прогнозом щодо переможців Чемпіонату Європи з футболу.

За перебігом чемпіонату активно не стежу - то на реабілітації, то завдання з ППО, з охорони військових об'єктів, то полігони також як журналіст маю деякі зустрічі. Та все ж гру України проти Румунії подивився, я так важко переживав програш, що не міг спати всю ніч. З Бельгією, на щастя, не дивився, бо були завдання.  Щодо переможців, Франція та Англія – мої фаворити.

Не всім футболістам потрібна бронь від мобілізації, переконаний Олег Ящук.

– Вважаю, що бронь треба тим, хто справді потужно допомагає, купує автомобілі, дрони, тепловізори й так далі, працює на перемогу. В Україні топклубам –  так, але якщо говорити про Першу лігу, я не впевнений, що потрібна всім бронь.

Рідна сестра Катерина Бужинська влаштовує благодійні концерти та аукціони, щоб допомогти не лише його підрозділу, а й Силам оборони загалом, поділився Олег Ящук.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток