В Києві проведуть забіг у пам’ять про загиблих у війні Героїв

В Києві проведуть забіг у пам’ять про загиблих у війні Героїв

25 серпня в Києві відбудеться забіг у пам’ять про загиблих у ході російсько-української війни. Про захід розповіла одна з організаторів Таїсія Братасюк.

Сергій Жуковський: Розкажіть, що це за захід і чому вирішили їх проводити?

Таїсія Братасюк: Ми надихнулися Сполученими Штатами Америки. Колись побачили в інтернеті відео як у них відбувається «забіг за загиблими» і нам дуже сподобалося, він дуже особистий. Починаючи з 2000 року вони згадують всіх 20 тисяч загиблих військовослужбовців. Ми захотіли зробити щось подібне. Цього року ми взяли місто Київ і обробляємо всі райони, залучили спілки учасників АТО. В цьому забігу братиме участь 15 людей від кожного району з конкретним іменем воїна, за якого вони бігтимуть. Всього буде 150 чоловік. Це буде естафета з передачею прапора.

В нас є реєстрація для всіх охочих пробігти дистанцію у 5 кілометрів. Але ми б хотіли, щоб це було дуже персонально і щоб бігли за кожного воїна. На естафету реєструватися не можна вже, бо їх розібрали рідні і близькі загиблих, але можна реєструватися на дистанцію у 5 кілометрів.

Сергій Жуковський: виходить, це буде два забіги одночасно – естафета і відстань у 5 кілометрів?

Таїсія Братасюк: Так. У нас 10 районів і учасники бігтимуть по районам.

Сергій Жуковський: Розкажіть про організаторів.

Таїсія Братасюк: Спершу ми зв’язалися з організатором забігу в США – Джорджем Луцем. Він приїде до нас. Разом з ним та Олегом Дурмасенко – батьком загиблого «кіборга» Олексія Дурмасенка.

Сергій Жуковський: Як долучитися до вас?

Таїсія Братасюк: подія називається «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Цю подію можна знайти на сторінці нашої громадської ініціативи «Воїни», або просто через фейсбук, там є посилання на сайт Athletic Events, де є реєстрація. Для учасників бойових дій участь безкоштовна. Для усіх інших ми зробили символічну оплату. Ми у майбутньому хотіли б, щоб цей проект став всеукраїнським. І ми не просто так вибрали 25 серпня – наступний день після Дня Незалежності, аби згадати тих, хто цю незалежність виборював.

Сергій Жуковський: Розкажіть про маршрут.

Таїсія Братасюк: Маршрут ми зробили на території ВДНГ.