В Україні відбулись навчання зенітно-ракетних комплексів "Бук-1М"

В Україні відбулись навчання зенітно-ракетних комплексів "Бук-1М"

Бойові розрахунки зенітних ракетних комплексів "Бук-1М" тренувалися на Львівщині. Які завдання відпрацьовували ракетники й з якою метою, розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

"Тактичне навчання зенітного ракетного полку було корисним і успішним, — зазначив командир частини. Озброєння полку – зенітні ракетні комплекси "Бук М1". Вони, хоча і розроблені багато років тому, й досі залишаються актуальними у боротьбі з повітряними цілями. Ці комплекси надзвичайно мобільні – здатні виконати стрімкий марш до 500 кілометрів без дозаправлення. На дорогах розвивають швидкість до 60 кілометрів на годину, по бездоріжжю – 40 кілометрів на годину. Вражають цілі на висоті від 15 метрів до 22 кілометрів та на відстані до 35 кілометрів. Підрозділ складається з багатьох різноманітних бойових машин, однак змінити хід повітряного бою може навіть екіпаж однієї пускової установки у складі чотирьох досвідчених зенітників. Вони можуть виконати марш до заданого місця, зайняти позицію і замаскуватися. На свою жертву в такій засідці екіпаж може чекати скільки завгодно довго. Виявити таку машину важко будь-якими видами розвідки. Воювати такими комплексами для командира – це мистецтво, в якому можна щораз досягати нового рівня", – розповів Владислав Назаркевич.

"Вартові неба володіють "Буками" дуже довго. За цей час зенітники неодноразово брали участь в навчаннях з бойовою стрільбою й отримували високі оцінки, зараз вони залучаються до несення бойового чергування в різних регіонах нашої країни на небезпечних напрямках. І зараз, в умовах війни, тут всі добре розуміють рівень відповідальності за захист рідної землі від удару з повітря, тож готові тренуватися настільки багато, наскільки це можливо", – додав він.

Зенітники виконували марші в нові райони, займали нові позиції, застосовували різні тактичні прийоми, як от бій з ходу або засідка.

Протиповітряний бій триває лічені хвилини, іноді секунди. Тут або ти знищиш літак, або пілот літака знищить тебе. У кого кращі знання, вміння, чия воля сильніше, той перемагає.