В Україні близько 7 млн людей похилого віку

01.10.2020
В Україні близько 7 млн людей похилого віку

1 жовтня Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні це також і День ветерана. Сьогодні світ говорить про дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, про проблеми і створення для них прийнятних умов життя.

 

 

 

 

 

Україна як повноправний член ООН підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і також відзначає сьогодні День людей похилого віку. А з метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, при підтримці ініціативи громадських ветеранських організацій 24-го вересня 2004-го року Указом Президента України був встановлений національний український "День ветерана", який відзначається з тих часів щорічно 1-го жовтня.

У сучасному розумінні саме поняття "ветеран" не надто відрізняється від тих уявлень, які вкладалися в це слово з найдавніших часів. Вперше ветеранами стали називатися якраз солдати і військовослужбовці, за плечима яких було більше 20-ти років вірної служби. Це сталося ще в античному Римі. Повага і шана до цих солдат з боку їх держави була така велика, що вони наділялися земельними ділянками або отримували солідну грошову винагороду, ставали повноправними римськими громадянами і звільнялися від всіляких повинностей.

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 700 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі. За даними ООН, до 2050 року число тих, кому за 60, сягне 2 мільярдів людей. В Україні налічується 7 млн громадян віком від 65 років. За даними Держкомстату України, кожен 5 мешканець нашої країни – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди.

Однією з найболючих проблем, що безпосередньо торкається всіх без винятку людей похилого віку, є майже відсутність адекватного медичного обслуговування. Та й ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість українських пенсіонерів. У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна традиційно посідає одне з останніх місць, а найкомфортнішими для людей поважного віку є Швейцарія, Скандинавські країни, Німеччина та Канада.

ООН закликає суспільство не бути байдужими і більше залучати літніх людей до активного життя. Треба дати можливість особам пенсійного віку подолати складну психологічну межу старості та бути корисними і потрібними і сьогодні. Найбільше багатство літніх людей – досвід, знання, вміння, мудрість повинні стати справжніми помічниками молоді, яка розбудовує сучасний світ.

Бажаємо всім людям похилого віку та ветеранам України міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток