В Україні свято присвячене татусям – День батька

В Україні свято присвячене татусям – День батька

День батька в Україні офіційно становлений із 8 травня 2019 року, коли Кабінет Міністрів України схвалив Указ Президента України «Про День батька». Свято запровадили з метою "забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку сім'ї як основи суспільства", а також "підвищення статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей". Відзначають його у третю неділю червня.

 

 

 

Свято батька, як і День матері, вже стало популярним у багатьох країнах світу, де особливо шануються сімейні цінності. Свято бере свій початок з 1909 року. Його ініціатором виступила Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд, яка запропонувала вшановувати не лише матусь, а й татусів, щоб показати, що роль тата в сім’ї не менш важлива.

До того ж таким чином жінка хотіла висловити вдячність своєму батькові, котрому довелося самому виховувати шістьох дітей після смерті їхньої матері. Ідея свята була схвалена місцевою владою. Тож уперше День батька було відзначено у місті Спокан штату Вашингтон.

Згодом традиція святкування Дня батька поширилася й на інші штати країни, а потім – й на інші держави. Слідом за США День батька стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, пізніше приєдналися й інші країни. До 2012-го року у третю неділю червня це свято відзначали вже 28 країн світу. В Україні День батька – молоде свято і його популярність тільки набирає обертів. Нагадаємо, що для вшанування татусів існує ще й Всесвітній День батька, який відзначають в третю неділю вересня.

Бути батьком – найбільша відповідальність. Але й велике щастя. Саме батько залишається лідером і опорою сім'ї. Від батька діти отримують не тільки любов і підтримку, а і духовну настанову на усе життя. За традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти Троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ.

Традиції святкування Дня батька у кожної країни свої - від обов'язкових пікніків і барбекю до народних гулянь і урочистих заходів. У багатьох країнах влаштовуються благодійні заходи і виділяються кошти, які направляють на підтримку незабезпечених батьків-одинаків.

Кожна дитина цього дня може по-своєму вшанувати свого татка, висловити йому свою повагу і любов. Маленькі діти можуть вручити татусям подарунки, зроблені власноруч. А дорослі обов’язково відвідують своїх батьків та влаштовують із ними сімейні обіди. Найголовніше у цей день сказати своїм найріднішим людям про свою повагу і любов та подарувати тепло свого серця.

З Днем батька Вас, дорогі наші тати!

Фото: 24 ОМБр імені короля Данила, прес-служба, Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного