Зараз в ефірі:

В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ ВАКЦИНУЮТЬ ВІЙСЬКОВИХ ВІД ГРИПУ

21.11.2019
В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ ВАКЦИНУЮТЬ ВІЙСЬКОВИХ ВІД ГРИПУ

 

Нещодавно в районі Операції об’єднаних сил почали робити щеплення військовим від грипу. У Збройних силах України таку практику запроваджено вперше. Тому ми вирішили розпитати першого заступника начальника Головного військово-медичного управління полковника медичної служби Андрія Галушка, як триває вакцинація і наскільки вона дієва.

 

 

Чому потрібно вакцинуватися?

Щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких припадає на грип та ГРВІ. За даними минулого епідсезону, в нашій країні було зафіксовано 7 летальних випадків унаслідок грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений проти цієї недуги. Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а стимулює працювати активніше та продуктивніше.

Які переваги вакцинації?

- ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%;

- ймовірність смертельних випадків зменшується на 80%;

- частота госпіталізації зменшується приблизно на 50%.

Які вакцини вже зареєстровані в Україні і чи є можливість їх використовувати для потреб військовослужбовців ЗСУ?

Цьогоріч в Україні будуть доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник «Санофі Пастер», Франція) і «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея) — обидві якісні та безпечні.

Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряє Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру. Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від 3 років, а «Джісі Флю» від 6 місяців.

Хто з військових буде щеплений першочергово?

Першочерговому щепленню на грип підлягають, військовослужбовці, які відносяться до групи ризику, а саме: особовий склад військових навчальних закладів (викладачі, курсанти ліцеїсти); медичні працівники; особовий склад, який проходить військову службу на командних пунктах та пунктах бойового управління; військовослужбовці, які обіймають посади, що пов'язані з тривалим перебуванням у закритих приміщеннях та ті, хто запланований до ротації в район проведення ООС.

Коли краще проводити вакцинацію проти грипу?

Вакцинацію проти грипу краще проводити за 3-4 тижні до початку епідемічного сезону для того щоби утворилися імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно 2 тижні. Наразі саме у ці дні є гарна нагода провакцинуватися заради збереження здоров'я. Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

 

Де та хто буде проводити щеплення в ЗСУ?

Щеплення особовому складу проводяться тільки після ретельного медичною огляду фахівцями. До проведеним щеплень залучаються медичні працівники, які пройшли спеціальну та профільну підготовку в Українській військово-медичній академії та володіють правилами організації і проведення щеплень, а також навичками надання невідкладної медичної допомоги у випадку виникнення післявакцинальних ускладнень.

 

Чи проводиться інформаційна кампанія в Міністерстві оборони України, яка була б присвячена вакцинації та профілактики грипу?

Нещодавно ми розробили спеціальні QR-коди для того, аби військові в будь-який час могли мати доступ до будь-яких тем медицини, здоров’я та профілактики.

Тепер за допомогою смартфону військовослужбовці ЗСУ зможуть відсканувати відповідний QR-код та одразу перейти до скачування (в форматі РDF) методичних рекомендацій, бойових листів, посібників. зразків інформаційних гральних карт та інших матеріалів з різними тематиками.




Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток