Зараз в ефірі:

В Україні презентували проект Aftermath VR: Euromaidan про 20 лютого 2014

22.09.2018
В Україні презентували проект Aftermath VR: Euromaidan про 20 лютого 2014

Фотографи Олексій Фурман та Сергій Полежака вирішили розповісти історію про розстріл Небесної сотні 20 лютого 2014 року за допомогою віртуальної реальності – так народився проект Aftermath VR: Euromaidan”, який вже зараз можна побачити у Києві.

Марія Стецюк: Про що ваш проект?

Олексій Фурман: Наш проект це розповідь у віртуальній реальності про події Майдану. Ми відсканували вулицю Інститутську у Києві у тому вигляді якому вона є сьогодні. Зробили це за допомогою дзеркальних камер. І у глядачів є можливість пройти цією вулицею у VR-шоломі і дізнатися що сталося за допомогою архівних фотографій, інтерв’ю у форматі 360 з очевидцями і архівних артефактів з Майдану – це шоломи, бруківка, щити, які глядач може зараз побачити, а у фінальній версії ще й потримати у руках.

Марія Стецюк: Як прийшла в голову ідея зробити цей проект?

Олексій Фурман: Сергій Полежака і я ми були на Майдані з перших днів. І я був у той ранок 20 лютого, я працював фотографом, перекладачем. Я був біля Жовтневого і знімав як виносять поранених – тому цей день був зі мною з тих пір і я хотів розповісти цю історію.

Сергій Жуковський: Як розвивалися події після того як вам прийшла ця ідея?

Олексій Фурман: Минулого року ми навчилися цій техніці сканування і подалися на грант. Отримали його у липні 2017, перші тестові сканування ми почали робити у серпні 2017 і активно почали працювати у жовтні-листопаді. Тестова версія з’явилася у квітні цього року і вже у липні ми показали її у Нью-Йорку і цю саму версію ми зараз демонструємо у Києві безкоштовно у “Планеті Кіно”.

Марія Стецюк: Скільки матеріалів було використано для проекту?

Олексій Фурман: Для сканування всієї вулиці для того, аби її відтворити нам знадобилося близько сотні тисяч я думаю. Тільки бруківки у нас 8,5 тисяч фотографій – ми йшли і руками знімали кожен метр бруківки. Що стосується архівних матеріалів – у повній версії у нас буде близько 40-50 фото та відео.

Сергій Жуковський: Скільки часу займає така подорож?

Олексій Фурман: Бета-версія, яку ми зараз демонструємо – це 20 хвилин, якщо дивитися всі інтерв’ю і фото. Повна версія, на яку ми зараз збираємо гроші на Kickstarter – це близько 30 хвилин.

Марія Стецюк: Ви зараз збираєте гроші, аби завершити повну версію. Що буде у неї входити?

Олексій Фурман: Зараз у бета-версії глядач закінчує свою подорож біля правого крила Жовтневого. Це місце до якого ми створили 3Д модель. Ми хотіли би завершити і розповісти історію до кінця – це частина біля Кінопалацу і до верхнього виходу з метро Хрещатик, адже саме там було вбито 25 протестувальників за годину часу.

Марія Стецюк: Скільки часу ви плануєте на завершення проекту?

Олексій Фурман: Ми хотіли би презентувати повну версію до п’ятої річниці Революції Гідності 21 листопада цього року.

Допомогти проекту можна тут

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток