Зараз в ефірі:

В Україні відбудеться унікальний кібер-захід «Хакатон»

20.06.2018
В Україні відбудеться унікальний кібер-захід «Хакатон»

Про перший національний Хакатон в оборонній сфері в ефірі Армія фм розповіли Віктор Артихович, начальник управління розвитку автоматизації ЗС України та Вадим Капілевич, начальник відділу супроводження проектів автоматизації ЗС України.

Сергій Жуковський: Що таке «Хакатон» звичайними словами?

Віктор Артихович: Тема «Хакатону» дуже актуальна на сьогоднішній день з питань, якими опікуються ЗСУ, сектор безпеки і оборони. Ідея Хакатону не нова, вони проводяться десь з 50-их років минулого століття. Але, здебільшого вони проводяться провідними компаніями в ІТ-сфері. Коли шукають шляхи вирішення шляхом брейншторму,а  не довготривалим шляхом досліджень. За короткий період, 3-5 діб. Це проводиться як змагання програмістів. Декілька  команд отримують одні й ті самі завдання та в короткий час намагаються їх вирішити. Українське військо, оборонний сектор також приєдналися до цих змагань. Це було нетипово для ЗСУ, але з 2014 року у нас засновано 5 трастових фондів на допомогу Україні і один з них це трастовий фонд з удосконалення системи управління зв’язку, автоматизації і розвідки. Для кращого вирішення завдань, які стоять перед нами і покращення взаємодії між складовими сектору безпеки і оборони. В рамках цього трастового фонду є проект з обміну досвідом та знаннями, де проводяться науково-практичні семінари, зустрічі. Минулого року поцікавилися, чи в Україні є фахівці з програмування в погонах. І наша команда була запрошена до Лондона (дві команди було від ЗСУ) і в двох номінаціях ми зайняли 1 і 2 місця. Нам було запропоновано повести перший Хакатон на кшталт НАТО, за підтримки НАТО повністю по їх формату, але з нашими завданнями. Ця ідея була підтримана на всіх рівнях.

Сергій Жуковський: Хто братиме участь від України в цьогорічному Хакатоні?

Віктор Артихович: Хакатон у нас анонсований як оборонний. У нас дуже гостро стоїть питання міжвідомчої взаємодії. Наразі підтвердили учать 10 команд 4 від ЗСУ і 6 від сектору безпеки. Ми очікуємо також 2 команди від країн НАТО. І командм, які здобули перемогу минулого року, також були запрошені. На цих змаганнях вони братимуть участь як команда, яка надає допомогу. Вони залучені як експерти і не змагатимуться безпосередньо, а лише допомагатимуть.

Сергій Жуковський: Розкажіть про систему заходу.

Віктор Артихович: Захід буде проводитися протягом 5 днів, з 23 по 27 липня і передбачає ознайомлення учасників із завданнями, які вони мають обрати і вирішити протягом цих днів. Команди діляться на зелені, сині і білі. Сині команди змагаються і безпосередньо отримують завдання в трьох номінаціях (комбіноване змагання, змагання з кодування і моделювання). В командах не більше трьох осіб один капітан і два учасники. Вони можуть спілкуватися з експертами, їм буде наданий великий простір, серверно-комп’ютерне обладнання і доступ в інтернет. І наприкінці цих змагань, на 4 день, вони мають презентувати своє рішення, яке оцінюватиме журі. До журі запрошені спеціалісти провідних ІТ-компаній України, експерти НАТО і ми намагаємось залучити представників Національної академії наук для правильної оцінки тих чи інших рішень для пошуку кращих фахівців.

Сергій Жуковський: Розкажіть детальніше про кольори команд, що це означає?

Віктор Артихович: Сині команди презентуватимуть свої рішення і журі їх оцінюватиме. Зелені команди, це програмісти, які не беруть участь у змаганнях, але вирішують ті самі завдання. Але вони вже професійні програмісти. Вони надаватимуть певну допомогу командам. І біла команда координує, організовує і також не бере участі у змаганнях.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток