Велопробіг - спосіб нагадати про війну в Україні

10.10.2020
Велопробіг - спосіб нагадати про війну в Україні

14 жовтня о 9:00 стартує велопробіг до Дня захисника України. Де відбуватиметься захід, хто зможе долучитися і які готують цікавинки організатори, в ефірі програми «Ранкова кава» розповіли голова ГО «Центр гуманітарних місій» Єгор Воробйов, заступник голови цієї організації Андрій Попіль та психолог Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Устінова. 

 

 

Анастасія Сіроговська: Як виникла ідея влаштувати велопробіг?

Єгор Воробйов: Наша організація давно співпрацює з велоспільнотою. Це вже не  перший наш велопробіг, але вперше він відбудеться на День захисника України. У нашій ветеранській організації багато людей займаються велоспортом, беруть участь у багатьох змаганнях. Такою акцією ми хочемо психологічно розвантажити ветеранів, а заодно залучити усю велоспільноту, щоб нагадати їм про ветеранський рух і війну в Україні. 

Анастасія Сіроговська: Чи може людина, яка не займається цим видом спорту і в якої немає велосипеда, долучитися до акції?

Єгор Воробйов: Ми ведемо перемовини з пунктами прокату велосипедів, щоб люди могли до нас приєднатися. На сторінці Центру гуманітарних місій є подія – велопробіг до Дня захисника України. Тож усю потрібну інформацію можете дізнатись там. 

Анастасія Сіроговська: Яку відстань плануєте здолати?

Андрій Попіль: Відстань доволі символічна – 4,5 км. Розпочнеться велопробіг від Стіни пам’яті і закінчити біля Державного прапора в Музеї Другої світової війни. 

Тетяна Устінова: Відстань невелика, але маршрут важкий. Адже Трьохсвятительська вулиця дуже крута і складний підйом на Печерськ. Пробіг незвичайний. Прийдуть сім’ї навіть із дітьми. Тож буде кілька маршрутів. Ми надамо медичний супровід, воду, намет – на випадок дощу. Будуть враховані всі протиепідемічні заходи, щоб люди не наражались на небезпеку. 

Маршрут велопробігу

Анастасія Сіроговська: Яка ваша місія я психолога у цьому заході?

Тетяна Устінова: Я координатор заходів за програмою «Турбота назустріч киянам». Це міська цільова програма допомоги ветеранам та їхнім родинам. Також із 2015 працювала волонтером в зоні бойових дій, тож  я цим живу. Також це свято Покрови, козацтва. Мені б хотілось згадати Українську Галицьку Армію. Тобто для мене це уособлення якихось конкретних людей, які є захисниками мої країни. Зокрема Михайло Базник, хорунжий Галицької армії або Крилатий, вояк УПА, якого вбили окупанти, і Володимир Кравчук, який загинув вже на цій війні. 

Анастасія Сіроговська: Яку розважальну програму ви приготували на завершення?

Тетяна Устінова: Ми забезпечуватимемо засобами індивідуального захисту, надаватимемо протиепідемічну допомогу, волонтери працюватимуть на різних локаціях. Буде окрема програма для дітей і музичний супровід. 

Нікіта Грос: З 9:00 до 10:00 – збір учасників. О 10:00  - старт! До 12:30 мають всі фінішувати. А що за фотосесія у вас запланована з 12:30 до 13:00?

Андрій Попіль: Буде професійний фотограф. Зробимо пам’ятне фото всіх учасників, але нікому не відмовимо в індивідуальній сесії. Ще буде групове фото з дрона. 

Тетяна Устінова: Також хочу додати, що на території Михайлівського монастиря у нас є нерелігійний простір «Турбота хаб» для ветеранів та волонтерів, в межах якого працюють групи підтримки. Михайлівський взагалі для нас сакральне  місце. Ми звідти стартуємо не тільки тому, що там Стіна пам’яті, там рятували та переховували людей під час подій на Майдані. Цей заїзд будуть супроводжувати і капелани. 

Анастасія Сіроговська: Де зареєструватись, аби взяти участь у велопробігу?

Єгор Воробйов: На фейсбук-сторінці є посилання на гугл-форму, де можна зареєструватись. Також на місці події будуть встановлені намети для реєстрації. 

Нікіта Грос: Скільки часу ви вже готуєтесь до велопробігу?

Єгор Воробйов: Готуємось десь три тижні. Але перша спроба велопробігу у нас була торік. Ми присвятили його пам’яті загиблого під Іловайськом Євгена Харченка. 14 березня, на День добровольця, теж робили подібний захід. За цей час більше познайомились із велоспільнотою, побували на їхніх заходах, перейняли їхній досвід. 

Андрій Попіль: Також нам допомагає Центр соціальних служб для молоді, який має багатий досвід організації масштабних заходів. Супроводжуватиме колону організація «Мотохелп». У них є і парамедики, і маршали для підтримки. А подивитися подію можна буде на телеканалі «Центральний». 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток