Ветеран Антон Вальянос: Двобій в бразильському джиу-джитсу — це протистояння інтелектів

18.02.2020
Ветеран Антон Вальянос: Двобій в бразильському джиу-джитсу — це протистояння інтелектів

Антон Вальянос — патріот, воїн та спортсмен. Ветеран батальйону Айдар став віцечемпіоном Європи з бразильського джиу-джитсу. Нещодавно він повернувся з Португалії зі змагань, де виборов срібло.

 

 

 

 

 

Дар’я Бура: Що це були за змагання і як усе відбувалось?

Антон Вальянос: Це один із найпрестижніших турнірів у  світі. Щороку відбувається в Португалії в Лісабоні. 

Дар’я Бура: Що це за єдиноборство і яка була атмосфера на змаганнях?

Антон Вальянос: Це змагання континентального рівня, де представлені, мабуть, всі країни європейської частини світу. І особливість «Ай Бі Джеф», що не обов’язково мати європейське громадянство, щоб брати участь в змаганнях. Головний критерій, щоб спортсмени тренувались в Європі. Це такий собі малий чемпіонат світу. 

Дар’я Бура: Що таке бразильське джиу-джитсу і чим саме цей вид спорту тебе приваблює?

Антон Вальянос: У бойових мистецтвах я доволі давно. Пробував себе в багатьох стилях: тхеквондо, карате, кікбоксинг і так далі. З бразильським джиу-джитсу я познайомився в 95-му році, коли на відеокасетах побачив легендарну людину у світі бойових мистецтв Грейсі. Він в реалії продемонстрував те, що ми звикли бачити тільки в фільмах, коли маленький боєць перемагає великих. Турнір UFC зараз дуже відомий у світі ММА, там не було вагових категорій. Тоді маленький Хуйс Грейсі, він важив 70 кг,  протистояв супротивникам вагою 100-120 кг. Але в Україні на той момент ніяких клубів бразильського джиу-джитсу не було. Перший в Києві відкрився у 2008 році, тож це доволі молодий для нашої країни вид спорту. Я пишаюсь, що тренуюсь у тренера, який відкривав цей клуб — Вадима Пузанова. Ідея створення групи для ветеранів з бразильського джиу-джитсу саме мого тренера Вадима. Про цей вид спорту можна багато розповідати. Цей різновид боротьби походить від класичного японського джиу-джитсу і доолімпійського дзюдо. Він характеризується дуже сильною школою боротьби на землі. 

Дар’я Бура: Наскільки зараз в Україні розвинений цей вид спорту?

Антон Вальянос: Починав я займатись у 2011-му, тоді було приблизно 4 змагання на рік по Україні. Зараз уже доводиться дивитись календар змагань і обирати, в яких брати участь.  Бразильське джиу-джитсу розвивається дуже швидко. 

Дар’я Бура: А наскільки конкуренція сильна у світі і як Україна себе презентує в цьому виді спорту?

Антон Вальянос: Ще рано казати, що Україна — країна бразильського джиу-джитсу. Вид спорту дуже молодий і складати конкуренцію саме бразильцям вкрай тяжко. Ми вийдемо на конкретний рівень конкурентоспроможності бразильцям тоді, коли будуть спортсмени, виховані спортсменами, які займались цим видом спорту з самого дитинства. Бразильським джиу-джитсу можна починати займатись із 3 років. 

Дар’я Бура: А це чоловічий вид спорту?

Антон Вальянос: Можна назвати унісекс, тому що дівчата залишаються жіночними, зберігають свою тендітність і красу. На світових змаганнях беруть участь і дівчата, і хлопці. 

Дар’я Бура: Що найбільше любиш у цьому виді спорту?

Антон Вальянос: Інтелектуальність. Багато хто називає цей вид спорту – людські шахи. Двобій в бразильському джиу-джитсу — це протистояння інтелектів. Звісно, можна напоротись на такого конкретного фізушника, який намагатиметься грубою силою перемогти, але на вищому рівні таке не проходить. Це дуель техніки, тактики, стратегії. 

Дар’я Бура: А чи були випадки в житті, що тобі цей вид спорту допоміг?

Антон Вальянос: Цей вид спорту виховував перш за все характер. Якщо людина ставить перед собою мету навчитись захищатися на вулиці, то вона має займатися бойовим мистецтвом, яке первинно орієнтоване на самозахист на вулиці. А бразильське джиу-джитсу – це перш за все спорт.

Дар’я Бура: Ти обмовився, що в тебе є школа для ветеранів?

Антон Вальянос: Це ідея мого тренера. Ми створили групу для ветеранів. Під цю групу я почав вести ютуб-канал. Ми орієнтувались на США, де є подібні програми реабілітації учасників бойових дій на основі бразильського джиу-джитсу. У Великобританії є такі групи. 

Дар’я Бура: Які в тебе враження від роботи з побратимами?

Антон Вальянос: Приємно спостерігати, коли хлопці переступають через себе, засвоюють техніки, матеріали. Спочатку матюкаються, якщо деякі моменти  не вдаються. Але коли виходять з залу, негативних відгуків немає. 

Дар’я Бура: Тренуєш тільки ветеранів чи в планах, наприклад, школа для підлітків?

Антон Вальянос: У планах робота тренером. Але я переселенець і доводиться багато працювати. Тренерством, на жаль, я не зароблю на житло. Відповідальності не боюсь. Я по собі знаю, найважче, коли, наприклад, ти приходиш з армії, усвідомити й зрозуміти те, що ти зі своїми потребами нікому не потрібен. Ветерани в нас кинуті напризволяще. Чудово, коли хлопці займаються спортом, мають змогу поспілкуватися між собою. Тому що ветеранів краще, ніж самі ветерани, ніхто не зрозуміє. 

Дар’я Бура: Хто з відомих людей займається джиу-джитсу?

Антон Вальянос: Вид спорту молодий, але зубожіла Україна на цей чемпіонат Європи привезла найчисленнішу команду. З відомих людей займаються джиу-джитсу Міла Йовович, Кіану Рівз, Джейсон Стетхем, ще актор, який зіграв Кхала Дрога з Гри престолів. Бразильське джиу-джитсу дуже доступне. Наприклад, нещодавно людина, яка почала займатись в 52 роки, от в 65 отримала чорний пояс. Найстарша вікова категорія, в якій проводяться змагання на чемпіонаті Європи,  десь уже за 55-ть. 

Дар’я Бура: А в Україні багато тобі відомо шкіл?

Антон Вальянос: За всіх казати не буду. Буду рекламити клуб, де я тренуюсь, він найстаріший в Україні — Зе Радіола Тім. Це частина міжнародної асоціації клубів, яку заснував майстер Зе Радіола з Бразилії. У нас є представництво, мабуть, в усіх обласних центрах і не тільки. У нас на сайті зручний інтерфейс, ви можете знайти ближче до дому клуб нашої асоціації. 

Дар’я Бура: А це дороге задоволення — ходити в таку школу?

Антон Вальянос: Залежить від місця розташування клубу. Не дорожче, ніж на тренування з інших видів спорту. Пересічна людина набагато більше грошей витрачає на шкідливі звички, ніж їй буде коштувати тренування. 

Дар’я Бура: У тебе є канал на Ютубі, про що він?

Антон Вальянос: Мій канал зветься bjj ptsd. Я розповідаю загалом про бойові мистецтва, зокрема про бразильське джиу-джитсу  і яким чином воно допомагає долати ПТСР. Каналу менш як місяць, поки що там 6-7 відео.

Дар’я Бура: Чого ти хочеш досягти у твоєму виді спорту?

Антон Вальянос: Я не дуже забобонний, про деякі речі не буду казати. Одна з цілей була — потрапити на п’єдестал чемпіонату Європу. Тепер вже треба намагатись брати золото і вище. У світі бразильського джиу-джитсу безліч сходинок, на які треба підійматися. 

Дар’я Бура: І чим круте бразильське джиу-джитсу?

Антон Вальянос: Я звертаюсь до демобілізованих хлопців: можу гарантувати, якщо прийдете на тренування, вас зрозуміють, приймуть як свого. Мені свого часу спорт дуже класно поставив мозок на місце і повернув до нормального життя. Пишіть мені, приходьте, тренування безкоштовні. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток