Ветеран АТО Максим Назарук: «IT-сфера схожа на службу в армії – якщо налагодити процеси, все вдаватиметься»

25.06.2020
Ветеран АТО Максим Назарук: «IT-сфера схожа на службу в армії – якщо налагодити процеси, все вдаватиметься»

У програмі «Ранкова кава» ветеран АТО, а нині проджект-менеджер ІТ-проєкту Data Ocean Максим Назарук розповів про ініціативу з безкоштовного навчання для ветеранів і волонтерів.

 

 

 

 

 

Дар’я Бура: Максиме, розкажіть про себе і як ви опинилися в ІТ-сфері.

Максим Назарук: Після військового ліцею я вивчився у Львівській політехніці на інженера-радіотехніка. Потім у країні трапився Майдан, і з перших днів я поїхав туди. Коли анексували Крим і почалися бойові дії на Донбасі, ми з хлопцями вирішили поїхати на Схід, обирали підрозділ, в якому служити. Зрештою, пішли в «Азов», де я відслужив майже два роки - з 14-го до 16-го року. Потім навчав курсантів. Далі пішов служити до поліції, полку "Миротворець", після чого займався приватною охоронною діяльністю і консалтинговою діяльністю. Також, як хобі, у нас є з хлопцями 4 громадські організації і ми сприяємо органам влади в пошуку інформації про корупціонерів. І якось мені знайома запропонувала піти в ІТ-проєкт проджект-менеджером. Я вирішив спробувати.

Дар’я Бура: А які ваші безпосередні обов’язки в цьому проєкті?

Максим Назарук: Моє завдання зробити проєкт успішним, налагоджувати комунікацію між працівниками. Наші принципи роботи базуються на взаємоповазі, відкритості, взаємодопомозі. В ІТ, як і на службі, якщо вдасться налаштувати всі ці процеси, то буде повний баланс і гармонія.

Дар’я Бура: Ваша компанія називається Data Ocean?

Максим Назарук: Data Ocean - це сервіс, а проєкт для ветеранів називається Veteranius. Моїм друзям належить ідея створити такий проєкт, який би об’єднав ветеранів і волонтерів, дати їм можливість проходити реабілітацію і навчання. Тобто реабілітуватися за допомогою праці. На конкурсі Open Data Challenge, змагання з відкритих даних, ми з 200 команд пройшли в топ-12. І зараз до вересня ми навчаємось.

Дар’я Бура: Прочитала визначення, що «Data Ocean - це сайт, на якому зібрана в одному місці інформація від різних державних органів влади у зручному форматі»? Що це за інформація?

Максим Назарук: У нас в країні після часів Януковича багато баз даних, реєстрів стали відкритими, але вони всі дуже розкидані і всі різного формату. Ми їх хочемо об’єднати на одній платформі і в одному форматі, щоб все було максимально синхронізовано. Наприклад, існують різні реєстри: земельні, судових справ, різна інформація про власників того чи іншого бізнесу… Окрім цього, в нас ще будуть там історичні дані, аналітика і ще багато всього.

Дар’я Бура: А що саме ви пропонуєте ветеранам і волонтерам, які до вас приходять?

Максим Назарук: Спочатку ветерану пропонується вибір, чим він хоче займатись. У нас розробка поділена на фронтент – це все, що ви бачите візуально і бекенд – це все, що всередині. Обравши, людина вчиться на курсах. У нашого керівництва значний досвід роботи в сфері ІТ і широке коло знайомств, тому вони знаходять фахівців, які дуже швидко можуть навчити.

Дар’я Бура: А скількох ветеранів вже вдалося залучити і які у них відгуки?

Максим Назарук: Залучаємо. Відгуки добрі. Але трапляється всяке, коли людина приходить на проєкт і каже, що зацікавлена, а поводиться не так. Але загалом відгуки добрі.

Дар’я Бура: А чи давно цей проєкт для ветеранів почав працювати?

Максим Назарук: Я приєднався три тижні тому, а хлопці працюють із лютого. І нам потрібні мотивовані люди, які хочуть вчитись, хочуть щось робити.

Дар’я Бура: А як до вас доєднатись ветеранам?

Максим Назарук: Написати. У нас є сторінка у Facebook. Або можна мені написати. Нам головне, щоб людина була мотивована.

Дар’я Бура: Чимало організацій, які працюють для ветеранів, почали брати невеличкі суми за навчання, щоб і фінансово стимулювати їх до навчання, а як у вас?

Максим Назарук: У нас з самого початку це соціальний проєкт. Навчання безкоштовне. У планах, звичайно, знайти комерційних замовників, аби люди отримували зарплату. У нас дехто отримував навіть стипендію. Якщо людині щось треба навіть в позаробочий час, ми завжди допомагаємо. Тобто не просто робочий колектив, ми як сім’я.

Дар’я Бура: А які перспективи для ветеранів і волонтерів, які пройдуть у вас навчання?

Максим Назарук: У нас робота і навчання – неподільні речі. Ветерани, які залишаться на проєкті, працюватимуть і далі. Це стартап, коли зібралась купка мотивованих людей і нарощують потенціал, а потім мають результат. Головне – це мотивація. Якщо люди щось хочуть, нічого неможливого немає.

Дар’я Бура: Тобто людина не обов’язково має на співбесіді формулами сипати, а головне показати свою зацікавленість?

Максим Назарук: Добре, якщо людина має якісь базові знання, але головне, щоб людині подобалось. Якщо людина зацікавлена, вона буде швидко навчатись.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток