ВЕТЕРАН АТО, ЗАСНОВНИЦЯ "ВІТАМІНКА-МЕРІНОС": НА РОБОТІ ЛЮДИ СИДЯТЬ І ГОВОРЯТЬ ПРО СЕКС І АЛКОГОЛЬ, А В ОКОПАХ - ПРО ІСТОРІЮ І ДУХОВНЕ…

20.02.2018
ВЕТЕРАН АТО, ЗАСНОВНИЦЯ "ВІТАМІНКА-МЕРІНОС": НА РОБОТІ ЛЮДИ СИДЯТЬ І ГОВОРЯТЬ ПРО СЕКС І АЛКОГОЛЬ, А В ОКОПАХ - ПРО ІСТОРІЮ І ДУХОВНЕ…

В гостях у програмі «Ветерано бізнес» Віталіна (Вітамінка) Мерінос. Говоримо про стартап: вироби з вовни маріно.

Андрій Козінчук: Віталіно, чим ти займалася до війни?

Віталіна: Я закінчила університет на заочному відділенні, працювала в «Епіцентрі» і потім почався Майдан. Я зрозуміла, що в двох місцях я не можу бути одночасно. Далі почалася війна і я потрапила до батальйону «Айдар».

Андрій Козінчук: Як батьки віднеслися до того, що ти пішла на війну?

Віталіна: Коли я їхала на майдан, то тато сказав, що це початок війни. Мама переживала. Тато зрозумів, що я все одно поїду на війну, тож він благословив. Він був військовим капеланом, ми з ним бачилися і в місті Щастя, і в Трьохізбенці.

Андрій Козінчук: Коли ти повернулася з війни?

Віталіна: Я повернулася всередині літа 2015 року. Поїхала спочатку до Києва, а потім на Волинь. І зараз проживаю в Луцьку. Мені дуже сподобалося місто. Воно компактне, спокійне та проукраїнське. Тут не потрібно було пояснювати, чому я поїхала на війну.

Андрій Козінчук: Ти в’язала до війни?

Віталіна: Мама мене вчила ще з дитинства. А почала я займатися цією справою вже цієї зими. Натрапила на статтю про вовну маріно. Маріно - це дуже рідкісні овечки. Вони зараз вирощуються в двох країнах, це Нова Зеландія та Австралія. В цих країнах є навіть національний спорт, хто швидше та обережніше постриже овечку. В цьому спорті, якщо в овечки є хоч одна подряпина, то гравець вибуває. Тварин не вбивають.

Андрій Козінчук: Як доглядати за речами з цієї шерсті?

Віталіна: Суха чистка. Або вручну прати з рідиною для делікатних речей. Сушити в горизонтальному положенні, не на батареї, оскільки, коли вона волога, то дуже тягнеться.

Андрій Козінчук: Які вироби ти ще робиш із вовни?

Віталіна: Кардигани, подушки, пледи. Останні мені найбільше подобаються. В них не має переходів. І вони актуальні в будь-яку пору року. Адже добре вбирає вологу і головне не колиться.

Андрій Козінчук: Скільки коштує в тебе шарфик наприклад?

Віталіна: Орієнтовна ціна десь від 300 до 400 гривень. Як на мене це не багато. Однак воно плететься вручну. Я не ставлю за мету велику націнку. Плед з розміром 1.60 м на 2 м буде коштувати 5000 гривень. Шапочка з бафом-снудом 750 гривень за комплект.

Андрій Козінчук: Моя вам порада – якщо не знаєте, що подарувати, майте на увазі! Ось такі вироби це завжди прикольно, стильно і оригінально. Скажи а звідки все ця маріносова шерсть взагалі пішла?

Віталіна: Єдина країна, яка її виробляла це була Іспанія. І робила з цієї шерсті вироби виключно для королівської родини. Але потім була війна з Англією і британці виявились не скупими. Вони поділились цим виробом зі всім світом.

Андрій Козінчук: Дуже їм дякуємо. Дозволь питання, можливо не в тему. Як ти проходила реабілітацію після війни?

Віталіна: Я дуже важко. І сни жахливі і сон поганий все це було. Мені важко було десь працювати. Максимум скільки я побула тоді на роботі це півтора місяця. Одного разу в мене було всього 4 години на роботі, бо там мене колектив вразив. Люди сидять і говорять про секс, алкоголь. А в окопах про історію і про щось духовне. Це якийсь великий резонанс, який мене дуже вразив.

Андрій Козінчук: Ти не думала проводити певні соціальні проекти?

Віталіна: Так в нас був такий варіант. І ми вже його розробляємо з одним моїм другом волонтером. Ми хочемо робити жилети для дівчат на передову. Ноги можуть бути якось захищені, а от поперек??? Тому ми подумали, що це буде доречно. Тим паче, що шерсть мариноса має багато лікувальних властивостей: вона протизапальна (при застудах рекомендовано закутатись), корисна при запалені суглобів, вбирає вологу.

Андрій Козінчук: Де знайти твій товар?

Вітамінка Мерінос: На сьогодні в мене є фейсбук-сторінка і інстаграм-сторінка. Це все буду як індивідуальне замовлення. Чекати доставки доведеться тиждень-два тому що, по-перше, якщо є багато замовлень, то я не зможу їх в один день зробити. Плюс я знімаю дуже невеличку квартиру і через це не маю змоги її перетворювати на склад. Тому я приймаю замовлення, гроші, замовляю вовну, приймаю її і лише після того я маю змогу почати працювати.

Андрій Козінчук: Скільки клубків шерсті за весь час ти замовила? І скільки клубків треба на плед? Ти рахувала?

Вітамінка Мерінос: Я загалом не рахувала. А таких кілограмових на 1.60 на 2 метри – це буде 5 клубків.

Андрій Козінчук: Мені відомо, що зараз є дуже багато виставок. Наприклад, в Києві проходять часто виставки, які називаються Всі свої– там українськи виробники. Ти брала участь, чи плануєш брати участь?

Вітамінка Мерінос: Я не брала учать тому, що займаюсь цим не так довго. Звичайно, хотіла б взяти участь, але поки що це стосується фінансів, бо для виставки треба наплести – це досить недешево коштує.  Ну і привезти, бо в маршрутці, на потязі я його також не дотягну.

Андрій Козінчук: Які в тебе плани розвитку, чи просто в'язати по замовленню?

Вітамінка Мерінос: Звичайно я б хотіла розширюватися. Це було б цікаво. Меріносова шерсть вона є не лише така об’ємна, вона є і тоненька. Тобто з неї можна різноманітні вироби робити. Планів багато в голові. А там подивимось.

Андрій Козінчук: Ти робила зі своїми виробами фотосесію?

Вітамінка Мерінос: Це те саме, що і з ярмаркою – це треба реально їх наплести і потім зробити. Тобто в мене є можливість, є досить багато друзів у Луцьку, які могли б зробити фотосесію, але… Якщо знайдеться спонсор, то зробимо.

Андрій Козінчук: Як правило, ми завершуємо передачу передаванням привітів. Тому, крім мами, хочеш комусь передати вітання? Можливо спонсорам потенційним?

Вітамінка Мерінос: Потенційним спонсорам я хочу сказати завчасно, що я вас дуже-дуже люблю. А так, кому я вдячна – це мої побратими, командири, волонтери, які підтримують мене і після повернення. Це моя сім’я – мама, тато, є ще брат – він зараз не в Україні. І є друга сім’я – це військова, яка намагається підтримувати один одного тому, що коли ми підтримуємо один одного ми нормально себе відчуваємо весь час.

Якщо хтось хотів би своїм друзям, чи рідним відіслати на фронт такі тепленькі речі, щоб не боялися тому, що меріносова шерсть вона досить крепка і вона як всі натуральні речі не горить. Якщо воно і загориться, то майже відразу погасне, ніякої шкоди для здоров’я не буде, навіть буде додатковий захист.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток