Ветеран Ілля Ярмошенко після війни змінив свій звичний бізнес на роботу з нерухомістю

17.11.2019
Ветеран Ілля Ярмошенко після війни змінив свій звичний бізнес на роботу з нерухомістю

Купівля житла – один з найсерйозніших кроків в житті людини. Але це свобода і легкість. В програмі «Після фронту» ветеран Ілля Ярмошенко розповів як прийшов бізнес з нерухомістю, чому в цій справі потрібна допомога спеціаліста, та що йому приносить задоволення.

 

 

 

 

Дар’я Бура: Розкажіть як ви пов’язали своє життя з нерухомістю?

Ілля Ярмошенко: Це сталося випадково. Треба було допомогти продати квартиру своїй родичці в іншому місті. Коли я туди приїхав, побачив, що є дуже багато нюансів і зрозумів, що самостійно це буде зовсім нелегко – як проводити, оформлювати, зважати на інші нюанси. В мого родича був знайомий, який мав фірму, що займалася продажем квартир  «Сіріус Дніпро». Він дуже швидко продав цю квартиру. Я зрозумів, що є ціна ринкова і така, за яку ти хочеш продати. Ми з ним потоваришували і він запропонував працювати з ним, тільки в Києві. Я продав свій бізнес, яким мені стало після війни нецікаво займатися, всі гроші вклав в новий – зняв приміщення, обладнання взяв.

Дар’я Бура: А ви один починали, чи у вас була команда?

Ілля Ярмошенко: Спочатку був я і дружина. Потім один з товаришів вирішив спробувати.

Дар’я Бура: Наскільки вам було складно переключитися з одного бізнесу на інший?

Ілля Ярмошенко: Будь-який бізнес повинен подобатися, потрібно себе самореалізовуватися в цій справі. Коли я потрапив на війну, зрозумів, що можна собі будувати будь-які плани, але все може змінитися в один момент. Гарні хлопці, молоді, їм би жити і жити і в момент їх не стає. І ти думаєш – якщо життя таке коротке, то потрібно робити те, що подобається.

Дар’я Бура: Скільки ви займаєтеся вже нерухомістю і наскільки комфортно себе почуваєте в цій справі, порівняно з тим, як почали?

Ілля Ярмошенко: З’явилося більше вільного часу, немає такого, як було спочатку, що потрібно кудись постійно бігти, є час обміркувати. Я себе почуваю більш впевнено. Можу задумуватися по розширення бізнесу. Це така справа – ми отримуємо відсоток від продажу. Нерухомість – це досить дорога річ, відповідно, заробіток більший. Є багато нюансів, в котрих прийшлося розібратися. Потім прийшла ідея створити корпорацію «Сіріус Україна», залучаємо ветеранів. Тепер у нас є підрозділ в Харкові, Миколаєві, Кам’янець – Подільський, Івано-Франківськ, Львів. Тим паче, що людям стає зручніше. Наприклад, якщо хочуть мешканці Миколаєва купити квартиру в Києві, або навпаки з Києва хочуть купити в іншому місті, ми надаємо послуги  по всій країні.

Дар’я Бура: Наскільки зараз люди потребують допомоги спеціаліста при купівлі нерухомості, якщо є купа сайтів, наприклад?

Ілля Ярмошенко: Звісно, потребують. Можна зробити самостійно, але доведеться витратити купу часу, якщо не боїтесь, що можуть десь надурити.

Дар’я Бура: Чи багато у вас конкурентів?

Ілля Ярмошенко: Дуже багато.  Я тільки на Оболоні налічував десь 18 агентств офіційних.

Дар’я Бура: Як змінився ринок нерухомості за останні роки?

Ілля Ярмошенко: Житло стало дорожчим, але це добре. Люди стали заможнішими, люди не бояться вкладати в нерухомість, бо коли почалася війна, все було навпаки, люди прагнули позбутися нерухомості, або взагалі виїхати з країни. Зараз до нас приїжджають навіть іноземні покупці. Але вони купують нерухомість під бізнес.

Дар’я Бура: Чи є у вас якісь базові поради для тих, хто хоче купити квартиру?

Ілля Ярмошенко: Наприклад, якщо купують в новобудові, то варто спочатку перевірити забудовника, документи. Дуже багато  нюансів треба перевіряти. Наприклад, з чого будувалися стіни, якщо будинку кілька років, чи не дає він усадку… Для цього ми і існуємо, щоб підказати на що потрібно звертати увагу. Майже 90% всіх угод укладаються з ріелтором.

Дар’я Бура: Якими якостями повинна володіти людина, яка працює з нерухомістю?

Ілля Ярмошенко: По-перше, це комунікабельність. Потрібно вміти домовлятися з будь-якими людьми, вміти розрулити будь-яку ситуацію так, щоб всі були задоволені.

Дар’я Бура: Що для вас найскладніше у вашій професії?

Ілля Ярмошенко: Найскладнішим, напевно, було переконувати людей, що той варіант, який вони хочуть, поганий, а інший  можу підійти краще. Треба чути людей. Наприклад, молода сім’я хоче 1-кімнату квартиру, варто з ними поговорити, що через деякий час, можливо, народяться діти і така квартира вже стане малою. Тим більше 1-кімнатні і 2-кіснатні не дуже відрізняються в ціні. Складно ще те, що люди самі не знають, чого вони хочуть.

Дар’я Бура: Попри це все, що вас надихає займатися цією справою?

Ілля Ярмошенко: Спілкування з людьми. Люди різні і дуже цікаві трапляються. Від самого процесу робити отримую задоволення, коли угода укладається і клієнт задоволений, коли твої знайомі через тебе купують квартиру і дякують тобі. Коли тебе рекомендують іншим – це круто.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток