«Ветерани будують»: скейтпарк в Попасній як елемент об’єднання

«Ветерани будують»: скейтпарк в Попасній як елемент об’єднання

Співорганізатори волонтерського семиденного табору «Ветерани будують» Іван Парамонов та Михайло Білянський в ефірі передачі «Ранкова кава» розповіли, як популяризують сучасну урбаністичну культуру, яким чином долучаються до патріотичного виховання молоді та як долучитися до ініціативи з побудови скейт-парку в Попасній.

 

 

 

«Ветерани Будують» — табір для ветеранів та ветеранок АТО/ООС, який відбудеться 5-11 липня у прифронтовому місті Попасна Луганської області. Аби ініціювати діалог між військовими та місцевими, зруйнувати конфлікти, побудовані на стереотипах та створити спільний простір для спілкування, учасники табору спільно з місцевою молоддю збудують скейт-майданчик. Команда проєкту переконана, що побудований майданчик для тренувань, а в 2020 році скейтбординг вперше увійшов в програму Літніх Олімпійських ігор, допоможе розвинути цей напрям серед молоді з віддалених регіонів.

Сергій Жуковський: Як виник задум проєкту «Ветерани будують»?

Михайло Білянський: Напевно, поштовх пішов від мене. Я - ветеран російсько-української війни. 3,5 роки був у батальйоні «Айдар». Після демобілізації тягнуло знову до побратимів, але на службу повертатися не хотів. І якось натрапив на організацію «Будуємо Україну разом», яку організував в Станиці Луганській Іван Парамонов зі своїм товаришем. Побувавши в них, я вирішив, що треба організувати таку ж ветеранську «двіжуху», де можна було б говорити про наболіле без самоцензури, не хвилюючись, що цивільні не так зрозуміють. Із цього все почалось.

Сергій Жуковський: Як в Попасній поставились до такої ініціативи?

Михайло Білянський: Ми звернулись до місцевих активістів. Вони сказали, що це дуже потужний задум. І ми зараз співпрацюємо з ГО «Коморос» та місцевою владою.

Іван Парамонов: Можна сказати, що ми в процесі організації: цьогоріч стартує пілот. Ми хочемо цю ініціативу вивести на всеукраїнський рівень, бо є запит на подібні речі. Я кілька років організовував волонтерські табори. Ми спільно з місцевою громадою і молоддю відбудовували помешкання людей, які постраждали внаслідок війни, влаштовували громадські простори в прифронтових громадах і так далі. Реакція там була дуже різною: від дуже позитивної до вкрай негативної. Але ми не говоримо, а діємо. Ми власними зусиллями, а також ветеранів, волонтерів, місцевої молоді допомагаємо Попасній не словом, а ділом. Плануємо побудувати в місті скейт-парк. Сподіваємось, він сприятиме фізичному розвитку молоді, просуванню олімпійського виду спорту – скейтбордингу.

Сергій Жуковський: Розкажіть про створення проморолика «Ветерани будують скейт-парк»?

Іван Парамонов: Насправді це відео було створене в рамках кампанії по збору коштів на наш проєкт. Нас підтримує зараз дві донорські установи - це Програма розвитку ООН і Посольство Литви в Україні. Але оскільки скейт-парк – досить інфраструктурний і витратний проєкт, ми вирішили зібрати потрібні кошти власними силами. І власне, цей ролик – це промовідео для кампанії на «Спільнокошт».

Сергій Жуковський: Як виникла ідея створення саме скейт-парку?

Михайло Білянський: Насправді це мрія дитинства. Я родом з маленького містечка Луганської області і завжди хотів собі скейт, але кататись на ньому було ніде. Тому хочеться облаштувати такий майданчик для всіх охочих. Наша мета - і патріотичне виховання молоді шляхом взаємодії з ветеранами, і підняття довіри загалом до ветеранського руху.

Іван Парамонов: У Луганській області зараз бум подібних видів спорту. Вже є приклад такого простору в Лисичанську. Зараз партнери, які допомагатимуть нам цей скейт-парк встановити, облаштовують майданчик у Рубіжному. Тож ця культура розвивається, і ми одна плодюча ділянка серед цілого городу.

Сергій Жуковський: Які локації міститимуться в цьому парку і хто розробляв план?

Іван Парамонов: У нас є підрядна організація, яка спеціалізується на цьому. Вони допомагатимуть у монтажі майданчика, адже нам потрібна компетентна допомога, щоб були дотримані всі вимоги з техніки безпеки.

Сергій Жуковський: Як охочі долучитися до вашої ініціативи можуть перерахувати кошти?

Іван Парамонов: Не буде зайвою жодна копійка, бо облаштування таких локацій дорого обходиться. Тож усіх охочих запрошуємо долучитися до співфінансування нашої ініціативи на сайті «Спільнокошту» - проєкт «Ветерани будують».

Михайло Білянський: Також закликаємо ветеранів долучатись до нашого проєкту. Ми можемо прийняти лише 15 осіб, і вже половина зареєстровані. Всім, хто приєднається до нашого руху, покриваємо витрати на помешкання, харчування і дорогу. Але застерігаємо: умови в нас будуть наближені до польових. Винаймати готель і водити в кафе не будемо. Місцева влада погодилась виділити на час нашого табору якесь приміщення, це може бути навіть спортзал. Відкриття  скейт-парку плануємо на 10 липня.