Ветерани і волонтери допомагають військовим медикам

25.05.2020
Ветерани і волонтери допомагають військовим медикам

Військові волонтери та герої війни на Донбасі допомагають медикам протистояти пандемії СOVID-19. Ветерани війни знають, що скрутні часи та будь-які лиха легше долати пліч-о-пліч, як одна команда.

 

 

 

 

 

Одним із найактивніших волонтерів, який доправляє військовим медикам сучасні засоби захисту, є відомий український десантник, кавалер ордену За Мужність молодший сержант Сергій Калитюк. Детальніше розповість наш кореспондент Олексій Мазурін.

Сергій Калитюк служив у 25-й окремій десантно-штурмовій бригаді. У важкому бою за Красний Лиман у червні 2014 року дістав важкі поранення голови та спини. Кулі пробили легені та пошкодили внутрішні органи. Успішна бойова операція десантників дозволила відрізати вбивць Стрєлкова, який обкопався в Слов’янську, від постачання зброї та боєприпасів з Росії.

Нестримна воля до життя та зусилля військових хірургів, реабілітологів допомогли десантнику одужати. Тривалий час Сергій працював у військовому госпіталі Львова позаштатним психологом, допомагав військовим із тяжкими пораненнями.

У час пандемії Сергій продовжує надавати допомогу. Тепер він підтримує військових медиків. Днями активіст доправив до ВМКЦ ЗР партію захисних щитків. Це медичне захисне спорядження вдалося дістати завдяки підтримці небайдужих громадян Канади. Із закордонними меценатами Сергій познайомився під час участі в команді Ігор Нескорених.

Сьогодні ці маски захищають працівників вірусологічних лабораторій клінічного центру, медперсонал у приймальних відділеннях та військові медбригади "швидкої допомоги". Військова ПЛР-лабораторія в день робить до 100-тестів. Військові вірусологи вагомо допомагають не лише армії, вони на прохання цивільних колег взяли на себе левову частку із визначення небезпечного вірусу SARS-CoV-2. Полімерна ланцюгова реакція — це складний процес, який вимагає чітко скоординованих дій, а ще бездоганної чистоти та дотримання температурного режиму.

Тож про безпеку військових медиків, які протистоять смертельному коронавірусу, дбають військові та ветерани, життя яких колись рятували лікарі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток