Виборчу адресу можна змінити до 10 вересня

03.09.2020
Виборчу адресу можна змінити до 10 вересня

Про механізм та терміни зміни виборчої адреси розповів в програмі «Юрисконсульт з Оленою Кравченко» член Центральної виборчої комісії Павло Любченко.

 

 

 

 

 

 

Виборчою адресою особи є адреса, за якою зареєстровано її місце проживання. Водночас Виборчий кодекс закріпив можливість «прив'язати» виборчу адресу виборця не лише до місця зареєстрованого проживання, а й до фактичного місця проживання.

 

Павло Любченко: Є можливість змінити виборчу адресу до 10 вересня.

Онлайн. Якщо у вас є електронний цифровий підпис, ви можете зайти на сайт ЦВК, на вкладку Державного реєстру виборців і там є покрокова інструкція зміни виборчої адреси.

Сьогодні, аби громадянину України змінити виборчу адресу необхідно написати звернення та вказати відповідну адресу голосування.

Офлайн. Виборцю потрібно звернутись до відділу ведення державного реєстру виборців за місцем, де виборець фактично проживає.

З документів, потрібно пред’явити паспорт. Якщо в особи немає паспорта (у разі недавнього набуття громадянства України), тимчасове посвідчення громадянина України.

Павло Любченко: Виборчий кодекс дозволив брати участь у виборах людям, які не мають місця реєстрації. В Україні таких більше мільйона. Вони можуть обрати виборчу адресу в тій громаді, де вони проживають.

Зміна виборчої адреси здійснюється на рік. І щоб запобігти зловживанням ЦВК звернулась до Національної поліції, аби правоохоронні органи перевірили місце проживання. Відповідно, будуть притягувати до відповідальності тих осіб, які подавали недостовірну інформацію.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток