Зараз в ефірі:

Відзначаємо Міжнародний день медичної сестри

11.05.2021
Відзначаємо Міжнародний день медичної сестри

Дата свята обрана не випадково — це день народження сестри милосердя Флоренс Найтінгейл. В 1974 році Міжнародна рада медсестер (ІСN) ухвалила офіційне рішення відзначати Міжнародний день медсестри 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл (1820-1910 роки) — англійської сестри милосердя, організаторки служби сестер милосердя і системи підготовки кадрів середнього і молодшого медичного персоналу у Великобританії. Вона також є організаторкою та керівницею загону санітарок під час Кримської війни 1853–1856 років. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра — це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи госпіталів.
 
До складу Міжнародної ради медичних сестер (ICN) входить 141 національна асоціація, а це понад 16 мільйонів медсестер по всьому світу. Рада створена ще в 1899 році та має на меті підвищення професійного рівня медичних сестер. 

У 1912 році Товариство Червоного Хреста заснувало медаль імені Флоренс Найтінгейл — найвищу нагороду для медичних сестер, яку вручають раз на два роки дипломованим медсестрам й медбратам за беззастережну відданість своїй професії та хоробрість під час надання допомоги пораненим і хворим як у воєнний, так і в мирний час. Перше нагородження відбулось 12 травня 1920 року, відтоді почесної відзнаки удостоєні близько 1600 осіб. З них 25 — українські медичні сестри.

В Україні Всесвітній день медичної сестри відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України. 

Медсестри — не просто молодший медперсонал. Вони, як і лікарі, кожні п’ять років складають іспит на профпридатність. Медичні сестри працюють в операційних, в процедурних кабінетах стаціонарів і поліклінік, в стоматологічних клініках, спільно з лікарем приймають хворих і т. д. Там, де є лікар, завжди присутня медсестра, яка виконує всі його призначення. Люди цієї професії більше ніж лікарі спілкуються з пацієнтами, і це вимагає особливих навичок комунікації та стресостійкості. Вони повинні знатися на психології людей, відрізняти дійсні скарги хворого на нездужання від простої вимоги підвищеної уваги до своєї персони. Професія медсестри – це не просто дуже відповідальна робота, а й спосіб життя. Крім широких медичних знань, медсестри мають безліч прекрасних якостей, найважливіша з яких — доброта.

Неоціненна робота медичних сестер у бойових умовах.  З початком бойових дій на Донбасі вони рятують бійців, які інколи важчі за них утричі. І найбільше бояться, що не встигнуть. На передовій побували майже чотири тисячі лікарів, фельдшерів і медсестер. За час бойових дій на сході нашої держави  під час надання медичної допомоги на передовій загинуло понад 50 медиків, близько 200 зазнали поранень. 300 медичних працівників нагороджені орденами та медалями. Військові медики на фронті показують вражаючі приклади самовідданості та героїзму.

Нині в лікувально-профілактичних закладах України працює понад 402 тисячі молодших спеціалістів з медичною освітою. З них понад 290 тисяч — медичні сестри, що становить 61 % від усієї кількості молодших спеціалістів з медичною освітою. Найбільше медсестер у Фінляндії — на 100 000 осіб припадає 2162. Для порівняння, на Гаїті на 100 000 осіб припадає 5 медсестер.

Медсестра — не просто професія, а стан душі, здатність співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.

У Міжнародний День медичної сестри щиро бажаємо всім медсестрам, фельдшерам, акушеркам, лаборантам здоров'я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя! Дякуємо Вам за Ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток