Зараз в ефірі:

Відзначення чергової річниці битви під Віднем за участі козаків

10.09.2019
Відзначення чергової річниці битви під Віднем за участі козаків

За сприяння Посольства України в Республіці Австрія на горі Каленберг відбулося покладання вінків та святкова месса у церкві Святого Йосифа, на знак шани черговій річниці визволення Відня від турецької облоги у 1683 році.

 

 

 

 

 

Захід щороку відвідує чимало українців, які живуть в Австрії. Після урочистостей для мешканців та гостей Відня Січові козаки, які приїхали з острова Хортиця, влаштували просто неба справжню виставу-реконструкцію козацького бою. Подробиці в ефірі Армія ФМ розповів аташе з питань оборони при посольстві України в Республіці Австрія полковник Андрій Ткачук.

"Після урочистостей для мешканців та гостей Відня Січові козаки, які приїхали з острова Хортиця до столиці Австрії, влаштували просто неба справжню виставу-реконструкцію козацького бою. Програма була складена так, щоб познайомити й розказати людям про легендарних запорізьких козаків. Глядачі казали, що у них враження ніби потрапили у минуле, багато століть назад. Козаки були одягнені у старовинні українські сорочки, шаровари, чоботи, кафтани, свити, а за поясом пістолети, кинджали чи шаблі. На голові зачіска — чуб. Окрім цього козаки привезли з собою унікальну козацьку зброю і, навіть, справжню історичну гармату. Всі дивувались як їм вдалося її провезти через митницю, проте, глядачам було на що подивитись. Глядачам також демонстрували елементи екіпіровки, шаблі та їхнє застосування в бою, рукопашні сутички, баталії на шаблях. Словом, хлопці привезли з собою справжню атмосферу того козацького духу та особливу енергетику з Хортиці.

Козаки стали справжніми зірками та улюбленцями публіки. Гості з Хортиці приїхали до Австрії на запрошення Посольства України. Апарат військових аташе при ПУ в Австрії продовжує традицію нагадування Європі та всьому світові про велику роль, яку відіграли козаки при звільненні Відня. І та роль була вирішальною. Козаки, які були під проводом польського керманича Яна Собєзького ІІІ найкраще знали ворога — турецьких загарбників. Знали як вони воюють, яку тактику війни ведуть, володіли турецькою мовою та розуміли, які слабкі місця у супротивника. Українські вояки, до речі, завжди зупиняли та стримували агресію нападника. Це відбувається і зараз на сході країни. Україна є форпостом безпеки Європи. Хочеться, щоб це всі знали й пам'ятали", - розповів Ткачук.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток