Вигідна іпотека для військових та Е-ветеран вже близько!

01.12.2019
Вигідна іпотека для військових та Е-ветеран вже близько!

Вже у наступному році українські ветерани зможуть взяти вигідну іпотеку на житло та матимуть змогу дізнаватись про всі актуальні події в персональному електронному додатку Е-ветеран. Більше діджиталізації, та менше бюрократії!  Про досягнуті результати та плани на майбутнє говорили з  Першим заступником міністра у справах ветеранів та внутрішньопереміщених осіб в Україні Антоном Колумбетом.

 

 

Олена Кравченко: Чи були якісь перемоги та ініціативи за час існування обєднаного міністерства?

Антон Колумбет: Ключові перемоги — це наші законодавчі ініціативи. Законопроєкт № 2045-1 Про порядок надання статусу учасника бойових дій бійцям добровольчих формувань. Це остання проблема — надання УБД добровольцям. Відповідно ми завершимо скоро той процес, що генерував вже 4 роки зраду на рівному місці. Друга законодавча перемога це наш новий закон “Про статус ветерана”, який ми пишемо спільно з нашими партнерами з Юридичної Сотні, і дуже широко його обговорюємо з представниками ветеранської спільноти. Це буде абсолютно новий законопроєкт, що осучаснить взагалі систему соціального захисту учасників бойових дій. Ми відходимо від радянського методу споживання пільг, а концентруємось на людині. Працюємо і по житловому питанню. Ми вперше впровадили пільгово-іпотечне кредитування для учасників бойових дій.

Олена Кравченко: Яким чином ветерани можуть скористатись цією програмою?

Антон Колумбет: Механізм реалізації буде розміщено на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, оскільки вони ініціатор, що займе декілька днів. Є державна фінансова установа “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, яку призначать безпосередньо виконавцем, і в них на сайті безпосередньо буде посилання для реєстрування участі в цій програмі, де потрібно буде надати певний перелік документів. Учасник самостійно вибирає об’єкт, йому вираховується квадратура на кількість членів сім’ї, що перебувають на житловому обліку. Потім встановлюється грошова маса кредиту, на який він може розраховувати. Держава умовно кажучи “купує житло” і укладає з учасником тристоронній договір під 3% річних. Учасник сплачує перший внесок у вигляді 6% в державну установу, а потім людина вносить щомісячний платіж і живе.

Олена Кравченко: Скільки ветеранів можна буде забезпечити житлом за цією програмою кредитування?

Антон Колумбет: За 200 мільйонів ми забезпечимо житлом 260 сімей. Але поки що це тільки експеримент. Після того, як ми підтвердимо його ефективність,  ми можемо говорити  про продовження, чи підвищення фінансування програми. Тоді мова буде йти про побудову повноцінної, дієвої, комерційної моделі.

Олена Кравченко: Дізнались, що мова йде про вторинний житловий ринок. Чому саме так?

Антон Колумбет: В початковому етапі всіх цих житлових програм держава просто видавала житло. Відповідно постійно виникали скандали з приводу цього. Тоді ми вирішили внести зміни, згідно з якими люди самостійно вибирали собі об’єкти, але на превеликий жаль  велика кількість людей почали селитись не в новобудови, а інвестувати в будівництво свого житла. І була велика кількість випадків, коли дім в експлуатацію навіть не вводився. Тому було вирішено вводити цю програму на основі вторинного житлового ринку.

Олена Кравченко: В чому суть додатку Е-ветеран ?

Антон Колумбет: Це електронний додаток по наданню різних соціальних гарантій та інформування, невід’ємною складовою якого є Єдиний державний реєстр учасників бойових дій. Умовно кажучи ми говоримо про реєстр на сайті чи в додатку у смартфоні в системі надання послуг електронно. Його головна мета – це інформування про актуальні події чи послуги, що стосуються ветеранів. Також це можливість звернутись за соціальними гарантіями без додаткової бюрократії, використовуючи засоби електронного зв’язку. Ми отримали завдання до кінця поточного року розробити технічну основу цього проєкту.

Олена Кравченко: Чи будуть отримані дані про ветеранів якось захищені?

Антон Колумбет: Ми говоримо про Єдиний державний реєстр, яких є сотні по Україні. І система захисту нашого ветеранського реєстру не буде від них відрізнятись. Якщо комусь буде конче потрібно отримати доступ до переліку з 380-ти тисяч учасників бойових дій, то це буде зроблено і без допомоги будь-яких реєстрів, через людський фактор і різні системи агентурних мереж. Тож страхи з цього приводу не мають фактичного підґрунтя.

Олена Кравченко: Які плани міністерства на майбутнє?

Антон Колумбет: Насамперед плануємо набрати особовий склад. І звісно ми налаштовані на те, що в нашому міністерстві насамперед повинні працювати ветерани. А далі ми плануємо взагалі змінити відношення до слова “ветеран” та цієї дефініції. Ми не хочемо, щоб ветеран у свідомості людей асоціювався зі споживачем пільг. Зараз ми також дискутуємо з Міністерством Оборони про концепт територіальної оборони.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток