Зараз в ефірі:

Військова газета «Українська панорама+» — поєднання традицій та інновацій

26.06.2021
Військова газета «Українська панорама+» — поєднання традицій та інновацій

Вийшов друком перший номер видання Інформаційного агентства Міністерства оборони України АрміяInform - «Українська панорама+». Це паперовий восьмишпальтовий проєкт для наших захисників, які виконують свій військовий обов’язок у районі проведення ООС, та жителів сходу України. Тож який наклад видання, які рубрики міститиме газета та де її можна буде отримати, в ефірі Армія FM розповів виконувач обов’язків начальника інформаційного агентства Міністерства оборони Анатолій Стельмах.

 

Костянтин Богатирьов: Чи актуальна зараз друкована продукція у конкуренції з візуальними та електронними ЗМІ?

Анатолій Стельмах: Газета розрахована на мешканців Донецької та Луганської області та військовослужбовців. У тих регіонах не в усіх людей є доступ до інтернету, а відповідно і до інформації. Ми намагалися їм в цьому допомогти. Перший крок – наша газета, яка зараз виходить в форматі бюлетеня. Реєстрацію друкованого засобу масової інформації ми плануємо вже за місяць. Випускаючи пілотні номери газети, ми хочемо пересвідчитися, наскільки вона цікава людям. Водночас ми зрозуміємо, що газета втрачатиме в актуальності там, де є доступ до всесвітнього павутиння. Саме для цього на більшості заголовків на шпальтах ми намагалися поставити QR-коди, завдяки яким усі охочі зможуть перейти на сайт нашої інформагенції.

Костянтин Богатирьов: Якими були передумови створення друкованого видання?

Анатолій Стельмах: Під час реформування структур Міністерства оборони друковані видання припинили свою роботу. Але в особливий період, який зараз у державі, керівництво держави, Міністерства оборони бачить потребу в друкованих ЗМІ. Тож було ухвалене рішення заснувати таке видання, щоб донести інформацію до населення Донеччини та Луганщини, де ми не можемо достукатися за допомогою інтернету чи телебачення. Адже не секрет, що в цих районах російська армія «глушить» сигнал. Також ми будемо газету залишати на КПВВ. Військові журналісти роздаватимуть її людям, які переходять на тимчасово окуповану територію України. Сподіваємось, так вона потрапить у ті міста та селища, де поки що не майорить український прапор.

Костянтин Богатирьов: Чим особливе буде це видання?

Анатолій Стельмах: Ми намагалися робити стислі тексти, більше додавати фотографій, інфографіки, аби зацікавити читачів. Крім того, прагнемо відійти від стандартів, так би мовити, військового видання і створити ресурс, який би інформував та розважав. Саме для того будемо влаштовувати різноманітні конкурси. Зокрема, нам можна буде надіслати фото з домашнім улюбленцем і отримати за це приз. Ми прагнемо показати, що Україна – єдина; що у Львові та Донецьку думають так само; що Карпати відкриті не тільки для карпатців, а й для донеччан.

Костянтин Богатирьов: Тобто ваша цільова аудиторія не тільки мешканці Донеччини та Луганщини і військовослужбовці?

Анатолій Стельмах: Все ж перші випуски ми прагнемо спрямувати на територію Донецької та Луганської областей. Намагаємось достукатись до тих людей, які хочуть знати і про політичні події з життя країни, і рецепти армійської кухні, і водночас робити фото для інстаграму. Кращі світлини ми надсилатимемо іншим ЗМІ, будемо влаштовувати фотовиставки. Планів багато.

Костянтин Богатирьов: Розкажіть детальніше про рубрики. Окрім рецептів і конкурсів, на що ще чекати?

Анатолій Стельмах: Ми розділили рубрики на інформативні та розважальні. Конкретніше – це «Новини», «Суспільство», «Освіта», «Арсенал». Можливо, надалі будемо розширювати видання. Зараз воно виходить на 8 шпальтах, але мова йде і про 12. Ми намагаємося змінюватися під конкретні ситуації.

Костянтин Богатирьов: Ви зазначили, що газета находитиме і на КПВВ. Яким чином буде облаштована логістика?

Анатолій Стельмах: Поки що тираж у нас близько 20 тисяч. Приблизно 5-6 тисяч іде на кожен напрям – це Сєвєродонецьк, Маріуполь, Часів Яр. Наші офіцери, які працюють у мобільних пресгрупах, відвозитимуть газети на КПВВ. Є відповідне рішення Командувача операції Об’єднаних сил. А прикордонники та військовослужбовці пропонуватимуть усім охочим.

Костянтин Богатирьов: Перший випуск вже вийшов. Розкажіть про нього детальніше…

Анатолій Стельмах: У першому номері «Української панорами+АрміяInform» ви дізнаєтеся: про військовий парад до Дня Незалежності України: його особливості в 2021 році; деталі законопроєкту про реформу грошового забезпечення військовослужбовців; про активізацію процесу мирного врегулювання на сході України; де абітурієнтам із тимчасово окупованих територій безкоштовно пройти підготовчі курси від українських вишів; чому ми прагнемо в НАТО; коли в Україні планують завершити виплати компенсацій за зруйноване житло; чому армійський бронеавтомобіль «Козак-7» – це універсальний солдат; як ветерану АТО/ООС «з нуля» розпочати нову цивільну кар’єру; чим цьогоріч відзначився Київський ліцей імені Івана Богуна; у чому магія серіалу «Спіймати Кайдаша» та багато іншого.

Костянтин Богатирьов: Які ваші ближчі плани щодо реалізації видання?

Анатолій Стельмах: Підготовані вже три пілотні номери. Ми їх називаємо «нульові», бо триває процес підготовки договорів про реєстрацію друкованого ЗМІ. Після реєстрації ми плануємо виходити двічі на місяць на восьми шпальтах.

Відзначу, що ми працюємо для громадян по обидва боки лінії розмежування. Тож, якщо ви живете в окремих районах Донецької та Луганської областей і хочете поділитися історією – пишіть на електронну пошту [email protected]. Нам важлива ваша довіра.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток