Військові долають наслідки повені на Західній Україні

Військові долають наслідки повені на Західній Україні

Масштабний паводок, що трапився на Західній Україні наприкінці минулого місяця, знищив близько двохсот мостів через гірські річки та десятки кілометрів автошляхів.  Чимало сіл в Івано-Франківській області, в першу чергу в горах, відрізані від сполучення із «великою землею». Відновлювати мости та автомобільних рух у складних гірських умовах допомагають військові інженери. Про це в етері Армія ФМ повідомив Олексій Мазурін. 

 

«Останній великий паводок на Західній Україні трапився у 2008 році. Цьогорічний, кажуть фахівці, переважає за обсягами «Велику воду» 2008-го і є найбільшим на останні півстоліття. Як і 12 років тому,  армія прийшла на допомогу мешканцям Прикарпаття, Буковини, Львівщини та Закарпаття. Унікальна військова інженерна техніка здатна працювати в екстремальних умовах, а армійці мають величезний досвід та щире прагнення допомогти  постраждалим»,- зазначив спеціальний кореспондент.

За словами Мазуріна, інженерні підрозділи оперативного командування ''Захід'' активно задіяні у ліквідації наслідків повені. Вони розчищають русла гірських річок, розбирають завали із каміння та сухої деревини, підсилюють ділянки зруйнованих доріг та найголовніше  - відновлюють переправи. Інженери використовують важкі механізовані мости ТММ-3М, які легко розгортаються та надійні в  експлуатації. 

«10-метрову переправу військові встановили у селищі Верховина на річці  Чорний Черемош. Бетонний міст повінь знищила вщент – таким чином паралізувала важливу гірську транспортну артерію Верховина-Краснопілля. Відновлення сполучення важливе для місцевих мешканців, адже до них не можуть дістатися автомобілі екстрених служб, зокрема карети швидкої допомоги»,- зазначив військовий журналіст.

Він також повідомив, що іншу переправу із трьох секцій ТММ інженери встановили у населеному пункті Волова Верховинського району. Це мальовниче село в Карпатах -  осередок гірського туризму. Там живуть близько 200 мешканців.  Завдяки армійцям село отримало сполучення із «великою землею». Міст військові заберуть тоді, коли місцева влада відновить зруйнований. 

«Допомагають військові і закарпатським селам. Фахівці з інженерно-саперного  батальйону «Тиса» у селі Лопушне розчистили річку Лопушанка, відвели її русло від житлових будинків,  зміцнили  та відновили 12 метрів ділянки дороги вздовж річки. На Буковині армійці розчищають завали вздовж річки Прут»,- наголосив Мазурін. 

Роботи із допомоги населенню тривають. Як повідомляє Генеральний штаб, готові до подолання наслідків стихії понад 1000 військовослужбовців Збройних Сил України та 163 одиниці озброєння і військової техніки