Військові грали просто і в цьому сила, — актор про новий воєнний фільм

Військові грали просто і в цьому сила, — актор про новий воєнний фільм

Як в новому українському воєнному фільмі знімалися справжні військові та де знайшли ідею, розповів актор та лінійний продюсер стрічки Шлях поколінь Назар Борушак.


 

 

 

 

 

Наталія Шмарко: Назаре, про що буде цей фільм?

Назар Борушак: Історія цього фільму від воїнів УПА до сучасних воїнів. Фільм заснований на реальних подіях. Є така велика особистість Ганна Йонівна Зелена. Вона проживає на Волині, це звʼязкова УПА і їй зараз 92 роки. В нас фільм формату художньо-документальний і вані Ганна теж задіяна у фільмі та розповідає свою історію й вона одразу переходить в ілюстрацію. Генеральний продюсер та військовий журналіст Михайло Ухман брав інтервʼю у людей поважного віку, які повʼязані з УПА і коли він записував Генну Йонівну, то в нього виникла така ідея, а чому б не зняти короткометражний фільм.

Катерина Даценко: Але фільм вийшов повнометражний?

Назар Борушак: Так, зараз це повнометражний фільм. А ми вже по ходу розуміли, що хочемо повний фільм і сценарист дописував багато сцен. Було багато форс-мажорних обставин. І наш фільм має назву “Шлях поколінь”, але історія цього фільму вже має свій шлях. На початку взагалі бюджету не було. А потім почали знаходити кошти. Допомагали звичайні люди із фейсбуку, депутати, бізнесмени, і з діаспори допомагали. Зараз нам фільм обійшовся десь понад 4 мільйонів гривень.

Катерина Даценко: Де проходили зйомки фільму?

Назар Борушак: Частину зйомок проводили на фронті, це безпосередньо Авдіївка, Карлівка, там де застосовували БТР, задіяні справжні хлопці, які зараз воюють. Ще знімали у Києві, в Національному музеї під Києвом, в Пирогові, на Волині, урочище Вовчак.

Наталія Шмарко: Кого ви граєте?

Назар Борушак: Я граю звичайного молодого хлопця, який поїхав у гори зі своєю дівчиною. Коли вони ночували в наметі, то цей хлопець почув пісню і побачив, що її виконує військовий УПА, одягнений у форму. У них відбувся діалог і після цього у цього хлопця перевернувся світ і перевернулося бачення і він пішов захищати Україну.

Наталія Шмарко: Кого зможемо побачити у фільмі?

Назар Борушак: Ролі зіграли народний артист України Володимир Ніколаєнко, заслужений артист України Олексій Паламаренко. Там ще задіяні люди своєї справи, це добровольці, люди які зараз воюють на фронті. І ці люди просто грали себе, поводилися дуже просто і в цьому і є вся сила і вся енергетика.

Наталія Шмарко: Де і коли вийде ваш фільм у прокат?

Назар Борушак: 26 листопада відбудеться прем'єра фільму Шлях поколінь, в усіх кінотеатрах. Його можна побачити абсолютно у всіх містах України, а згодом і в Канаді. Тому приходьте, слухайте українське і дивіться українське.