ВІЙСЬКОВІ НАПИСАЛИ ДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

ВІЙСЬКОВІ НАПИСАЛИ ДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

Радіодиктант національної єдності пишуть щороку в День української писемності та мови. В цьому році писали його напередодні, в робочий день. Таку акцію започаткували ще в 2000 році. Відтоді щороку всі охочі можуть долучитися і з’ясувати чи добре знають українську мову. Це і школярі і студенти і старші громадяни як в Україні так і за її межами. Писала цей диктант і наша кореспондентка Ірина Зінчук. Про свої враження вона розповіла в ефірі Армія ФМ.

 

"Сьогодні в МО теж зібралися військовослужбовці і працівники Центрального апарату МО І ГШ. Прийшли більше 250 поціновувачів рідної мови. Перед написанням диктанту доктор філологічних наук Катерина Городенська розповіла про основні зміни до нової редакції українського правопису.

Текст диктанту в прямому ефірі Українського радіо прочитав Олександр Авраменко - відомий мовознавець, який складає текст диктату вже останні 13 років. Варто відмітити, що в цьому році текст містив елементи на перевірку нової редакції чинного правопису.

Протягом 15 хвилин після завершення написання диктанту необхідно було надіслати фото  написаного тексту на електронну адресу чи вайбер Українського радіо. Організатори обіцяють, перевіряти кожну роботу. Згодом Олександр Авраменко в прямому ефірі провів роботу над помилками. До того ж, після відведеного часу для відправки робіт, тест диктанту опублікують на сайті Українського радіо для самоперевірки", - розповіла Ірина Зінчук.