Військові проходять реабілітаційні курси в Карпатах

Військові проходять реабілітаційні курси в Карпатах

Учасники бойових дій разом зі своїми родинами мають можливість пройти реабілітацію у Карпатах.

 

 

 

 

 

 

 

Волонтери Міжнародної асоціації підтримки України, які організували програму психологічного відновлення, скористалися передовим досвідом канадських фахівців. Як це працює, в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

"Уявіть собі два тижні без інтернету, телебачення, алкоголю та стресів на висоті 600 метрів над рівнем моря у мальовничому містечку Яремче. Навколо неймовірні Карпати: смереки, що тягнуться до неба, дивовижної краси водоспади та гірські річки, п'янке повітря і спів птахів. Саме в таких умовах проходять родинну реабілітацію ветерани війни на Сході України. Більшість із цих родин ніколи не були в Карпатах, тож сама природа їх і зачаровує, і лікує.

Приміщення для доброї справи надали  священики-редемптористи. Як проходить реабілітація? Із родинами ветеранів працюють психологи й тренери. Вони дають різноманітні завдання, які спонукають до творчості та єднають. Під час арт-терапії, наприклад, пропонують придумати та намалювати герб родини і власний девіз. Під час дискусій, медитацій, походів у карпатські гори родини розкриваються, починають краще розуміти свої почуття та емоції, фізіологічні реакції, налагоджують комунікацію, вчаться чути один одного.

Організатори проєкту родинної реабілітації знають, що допомоги після повернення з війни потребують не лише ветерани. Не менш болісні душевні травми у їхніх дружин та дітей. Вони переживають за життя своїх рідних, втрачають сон та спокій, і часто не готові до психологічних змін, що відбуваються із військовослужбовцем після повернення з фронту. Завдяки терапії багатьом родинам вдається налагодити стосунки, уникнути розлучення, а інколи навіть позбутися найстрашнішого — суїцидальних думок. 

Організатор благодійного опроєкту Ольга Чуйко каже, що кожен військовослужбовець йде на війну разом зі своєю родиною, зі своєю родиною він має звідти й повертатися.

Благодійний проєкт існує вже 5 років. За цей час допомогу отримали понад 600 родин українських військовослужбовців. Сім'ї українських патріотів поверталися до щасливого життя і проходили терапію не тільки в Карпатах, але й у санаторних закладах Австрії та Словаччини. Загалом завершився вже 14-й заїзд і організація готує 15-й. Наразі всі проєкти родинної реабілітації було реалізовано без бюджетного фінансування, проте засновники сподіваються, що ця програма колись зацікавить і урядовців", - розповів Мазурін.