«Військовослужбовці – для мене надособистості», - народна артистка України Алла Попова

04.12.2021
«Військовослужбовці – для мене надособистості», - народна артистка України Алла Попова

Про творчість, дитячі роки та поїздки на фронт в ефірі Армія FM розповіли народна артистка України Алла Попова та заслужений артист України Олександр Зайченко.

 

 

 

 

 

Наталія Шмарко: У вас творчий тандем чи виступаєте окремо?

Алла Попова: Декілька років співали окремо, потім почали дуетом.

Олександр Зайченко: В цьому році ми святкували 3-річчя нашої спільної творчої діяльності. Програма у нас із гумором, лірикою – різнопланова.

Наталія Шмарко: Я знаю, що ви їздили на фронт до військовослужбовців, розкажіть про ці концерти?

Олександр Зайченко:Три роки тому нас запросили прикордонники Північного регіонального управління, що в Житомирі. І ми з братами Яремчуками дали кілька концертів. Також відвідували в військових шпиталях поранених. А ще була поїздка в Донецьку область у складі колективу із 50-ти людей. Організувати її було досить важко. Ну і, звичайно, на полігонах Житомирщини та Київщини давали концерти.

Алла Попова: У мене було дуже багато виступів для армійців взагалі. Скажу чесно, на фронті я не була, але я була телеведучою на каналі ‘’Цикл’’ багато років. Коли почались ці страшні часи, створювала багато програм, присвячених цій темі. А ще давала сольні концерти в шпиталях. Між іншим, я досить добре стріляю. У мене дід військовик був, він і навчив мене, у мене приціли були 96\100. Військовослужбовці – для мене надособистості, бо це люди, які боронять наші кордони, і я завжди молюся за них.

Наталія Шмарко: Як військовослужбовці вас зустрічають?

Алла Попова: Прекрасно! Головне, що вони ніколи не просять сумних пісень, вони хочуть веселощів. Люблять народні та ліричні пісні.

Олександр Зайченко: Зазвичай ми їхали не тільки з піснями, а ще везли подарунки: солодощі та газети і журнали. Після таких концертів і спілкування таке враження, що ми побували вдома. І це набагато важливіше за матеріальні цінності. Приймали нас дуже добре.

Алла Попова: Для армійців співаю не лише я, а десятки моїх студентів. Вони із задоволенням це роблять.

Наталія Шмарко: Зазначу, що Алла Попова – професор, завідувачка, викладач естрадного вокалу в Київському університеті культури. А чи опікуються в Університеті патріотичним вихованням молоді?

Алла Попова: Патріотичне виховання починається з рідної мови. Я кажу, що спілкуватися і працювати в ефірі потрібно лише українською, адже ми народилися від матері-українки на українській землі.

Наталія Шмарко: На вашу думку, на скільки важлива для військових моральна підтримка саме через пісню та вірші?

Алла Попова: Вірші - це дуже важлива тема. У мене, до речі, є предмет «Співацька риторика», і теоретична його частина побудована не лише на проспівуванні, а й декламації якогось ліричного або патріотичного вірша. Багато хто зі студентів читають лірику Анатолія Матвійчука, Вадима Крищенка.

Наталія Шмарко: Ви також пишете вірші?

Алла Попова: Так!

Олександр Зайченко: І не тільки пані Алла. Знаєте, чому я почав писати вірші ще в шкільні роки? Бо був ледачий. Я навчався у Волинській середній школі, де були вимоги щодо написання твору на 4,5 сторінки. Як я той почерк розтягував, як зараз пам‘ятаю. А потім дізнався, що можна писати і вірші. Я один із класу писав вірші. І мене навіть друкували в районній газеті.

Наталія Шмарко: 30-го листопада народився відомий український артист Назарій Яремчук. Знаю, що ви тісно спілкуєтеся з родиною Яремчуків. А нещодавно відбувся фестиваль імені Назарія Яремчука під назвою «Родина», тож давайте згадаємо про нашого видатного земляка-українця...

Олександр Зайченко: Не тільки з родиною, мені випала честь бути знайомим і працювати з самим Назарієм Назаровичем Яремчуком-старшим у 90-ті роки. У нас навіть була спільна поїздка в Румунію.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток