Військовослужбовці 58-ї ОМПБР тренуються вести бій у місті

Військовослужбовці 58-ї ОМПБР тренуються вести бій у місті

На Львівщині тренуються армійці 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені Гетьмана Івана Виговського в межах програми «JMTG-U». Тренінги за участі іноземних радників із США, Польщі, Литви та Канади стартували в 2015 році. Відтоді міжнародні навчання пройшли 18 військових частин та з’єднань Збройних Сил України. Про підготовку військовослужбовців із Конотопу на Яворівщині  розповів спеціальний кореспондент Армія ФМ Олексій Мазурін.

 

Традиційно навчальний курс триває 55 діб. Для 58-ї бригади він розпочався на початку листопада і завершиться наприкінці грудня. Індивідуальну підготовку завершено, і нині з’єднання переходить до тренувань на рівні взводів. Армійці поглиблено вивчатимуть тактичну медицину, пройдуть курс виживання та дій на незнайомій місцевості, курс контрснайперської боротьби, вивчатимуть інженерну справу та протидію саморобним вибуховим засобам. Тим часом штаб бригади практично застосовуватиме процес планування операцій за стандартами і процедурами НАТО.

Командир 58-ї окремої мотопіхотної бригади Дмитро Кащенко зауважив, що з’єднання буде максимально використовувати унікальну матеріально-технічну базу Міжнародного центру миротворчості та безпеки НАСВ. Мова йде про лазерні тренувальні комплекси; стрілецькі ділянки; кілл-хаус, створений для відпрацювання зачищення приміщень різного типу; новозбудований комплекс для ведення боїв у місті та смуги перешкод. Окрім того, акцент робитиметься на вивченні закордонного досвіду роботи штабів.

"Бригада вперше бере участь у навчанні за участю іноземних інструкторів, і я вже бачу, що це буде дуже корисно усім військовослужбовцям. До наших послуг сучасна матеріальна база Міжнародного центру миротворчості і безпеки. Тут все зроблено так, аби військові могли повністю зосередитися на підготовці", - зазначив Дмитро Кащенко.

Водночас і закордонні радники задоволені спільною роботою із українськими військовослужбовцями. Бригадний радник оперативно-тактичної групи «Ілліні» підполковник Саймон Влодарскі зауважив: " Ми розуміємо, як це важливо - вчитися у своїх армійських колег. Ми багато спілкуємося із українцями, і нові бойові знання та досвід привеземо із собою в США".

Завершиться курс JMTG-U бригадними тактичними навчаннями з бойовою стрільбою. Це будуть великі комплексні маневри, в яких бригаді протистоятимуть підрозділи ОПФОР, а всі штабні процедури – від процесу планування та бойових наказів до радіозв’язку – відбуватимуться за стандартами НАТО.