Військовослужбовці ВМС ЗСУ тренуються на британському розвідувальному кораблі HMS Echo

Військовослужбовці ВМС ЗСУ тренуються на британському розвідувальному кораблі HMS Echo

9 травня на борту розвідувального корабля HMS Echo королівських військово-морських сил Великої Британії розпочалося стажування чотирьох військовослужбовців ВМС ЗСУ.

Яка мета таких навчань, та яких цілей досягнуть українські моряки, розповів військовий журналіст Віталій Панчишин.

 

«Серед наших військовослужбовців у стажуванні беруть участь командир дивізіону надводних кораблів капітан 2 рангу Юрій Вицький, командир штурманської бойової частини середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко» старший лейтенант Артур Колодка, старший комендор артилерійської бойової частини цього ж корабля матрос Іван Аніщенко та головний старшина дивізіону надводних кораблів мічман Павло Кучер. Мета цього стажування – оволодіння досвідом, взаємодія з моряками країн-партнерів НАТО. Серед цілей стажування – ознайомлення з організацією корабельної служби на британському кораблі, вивчення його специфіки – як працюють бойові частини, яке оснащення цього корабля, його головне призначення», - зазначив Панчишин.


Розвідувальний корабель HMS Echo має на собі спецобладнання, яке здатне повністю визначити гідрологію та навігацію дна Чорного моря. Він може передавати в режимі онлайн фото і відеоінформацію на командний пункт корабля та розповсюджувати її на інші кораблі.

«Військові вчаться вдосконалювати навички тактичного маневрування, вдосконалюють проходження глибини, роблять за стандартами НАТО штурманське прокладання курсу. Вони проходитимуть через протоку Босфор, далі вийдуть на Берегове море, потім на Егейське і зайдуть в військово-морську базу Суда-Бей, біля острова Кріт в Грецькій Республіці», - додав журналіст.

Після стажування наші моряки повернуться в Україну, де впроваджуватимуть нові навички на місцях, у військових частинах Національного військового флоту.