Військторгсервіс моєї мрії повністю забезпечує військові містечка всім необхідним, — в. о. гендиректора концерну Тетяна Чистякова

06.12.2021
Військторгсервіс моєї мрії повністю забезпечує військові містечка всім необхідним, — в. о. гендиректора концерну Тетяна Чистякова

Про плани переорієнтувати роботу Військторгсервісу за американською моделлю, спрощення механізмів співпраці для контрагентів та переобладнання санаторів в Одеській області в реабілітаційні центри в ефірі передачі «Акцент на військо» розповіли в. о. гендиректора концерну «Військторгсервіс» Тетяна Чистякова та заступник гендиректора Володимир Новіков.

 

 

 

Катерина Даценко: Тож яка мета діяльності концерну «Військторгсервіс»?

Тетяна Чистякова: Це надання військовослужбовцям, членам їхніх родин та загалом населенню України товарів, робіт та послуг. До складу концерну входять ательє, їдальні, ресторани, бази відпочинку, банно-пральні комплекси. Спектр послуг широких та розмаїтий.

Катерина Даценко: Нещодавно на підприємстві оновилось керівництво, що після цього змінилося?

Тетяна Чистякова: Підприємство довгий час навмисно доводили до банкрутства, через що було введено нову команду, з новим сприйняттям Військторгсервісу як компанії. Ми з 4 місяці на 15% зменшили заборгованість перед державою з виплати мирової угоди, що попередниками було зроблено за 2 роки.

Катерина Даценко: У чому полягатиме реформа, якими будуть основні принципи роботи?

Володимир Новіков: Відкритість, прозорість, діалог, максимальна публічність. Усі договори, які укладає наш концерн, викладаємо на сайті та на сторінці у фейсбуку. Ми публічно оголошуємо про проведені товари, роботи та послуги. Ми спростили механізми для партнерів. Їм не потрібно долати бюрократичні перепони – все відбувається в електронній формі. Усі документи можна надіслати нам на електронну скриньку. Заповнити, завізувати електронним підписом – і ви наш контрагент.

Катерина Даценко: За час діяльності нової команди було проведено аудит земельних ділянок, тож які його результати?

Володимир Новіков: У Військторгсервісу 156 земельних ділянок загальною площею понад 126 гектарів. Це землі колишніх сільгосппідприємств, також землі, які суміжні зі складами, підприємствами, магазинами, продуктовими базами в закритих чи відкритих військових містечках для розташування закладів торгівлі, побутових комбінатів, складів, а також це бази відпочинку.

Катерина Даценко: Усі ці ділянки належать Військторгсервісу?

Тетяна Чистякова: Військторгсервіс державне підприємство Міністерства оборони. Землі Міністерства оборони є державною власністю. Ці землі, які в нас є, належать Міноборони, але передані нам в оперативне управління. Тобто це все державна власність, це не землі ЗСУ. Оскільки землі ЗСУ вважаються стратегічно важливими і не можуть використовуватись для завдань, які стоять перед Міноборони щодо забезпечення здатності підприємств.

Катерина Даценко: На землях Міністерства оборони можна зводити будинки для військовослужбовців?

Володимир Новіков: Тут є свої особливості. Перед початком будівництва має відбутись процедура відведення цих земель. У зв’язку з тим, що є гостра потреба із забезпечення армійців житлом, в Міноборони, зокрема в Військторгсервісу, є достатньо придатні для цього ділянки в межах столиці, обласних центрів. Є відповідні програми уряду та самого міністерства щодо відведення земель оборони для будівництва.

Тетяна Чистякова: Хочу ще додати, що Військторгсервіс моєї мрії повністю забезпечує військові містечка всім необхідним.

Володимир Новіков: Ми зараз орієнтуємося на американську модель Військторгсервісу. У них девіз, що вони пересуваються разом з військовими базами чи військовослужбовцями. Якщо є якась дислокація, вони забезпечують армійцям всім потрібним.

Тетяна Чистякова: У нас досить багато будівель у досить занедбаному стані. І ми радо вітатимемо інвесторів, які вкладуться в оздоровлення наших приміщень. Величезний ресурс у нас щодо земельних ділянок і приміщень є, але все потребує реконструкції.

Катерина Даценко: Чи є у Військторгсервісу кошти на реконструкцію?

Володимир Новіков: Кошти є, але ми хочемо їх зосередити на тих закритих містечках, де немає конкуренції. Якщо містечка відкриваються, ми не витримуємо конкуренції з тими ж супермаркетами, скажімо, тож зможемо їх здавати в оренду через Фонд держмайна або напряму. Щодо мирової угоди, парадоксально, однак ми як державне підприємство, маючи величезну площу земель, як й інші юридичні особи, є платниками податків, зокрема за землю. Накопичилась така заборгованість, що ми не можемо розрахуватися це 29 млн гривень. Тому одна з наших ініціатив – внесення законопроєкту щодо списання цього боргу.

Тетяна Чистякова: Ми зараз над цим ретельно працюємо. Сподіваємося перейняти досвід Укроборонпрому, щоб послуги, які надає Військторгсервіс, були доступні всім. Тобто послуга буде доступною кожному громадянину, але пільги для військовослужбовців.

Катерина Даценко: Читала інформацію, що ви виграли тендер на постачання продуктів одній з військових частин. Які плани надалі?

Тетяна Чистякова: Це було кілька років тому і є такі плани на майбутнє. Адже в чому перевага державного підприємства? Ми фінансово відповідальні, на відміну від комерційних постачальників. Комерційні постачальники ті ж продукти можуть і не довезти до лінії розмежування, а ми зобов’язані це зробити. Ми відповідально організовуємо логістику та закупівлі.

Катерина Даценко: У вашому підпорядкуванні є два санаторії в Одеській області, як туди потрапити військовослужбовцям чи ветеранам АТО/ООС?

Володимир Новіков: Це звичайні бази відпочинку, на які можна потрапити будь-хто. Детальна інформація на нашому сайті. Щодо господарського утримання, нам краще було б запропонувати відпочинок на цілий рік, щоб приміщення не простоювали. Тож запрошуємо до співпраці інвесторів.

Тетяна Чистякова: У планах зробити реабілітаційні центри з цих баз. Також у нас є ательє в Василькові, де можуть пошити одяг не тільки військовослужбовці, а й всі охочі. А ще ми маємо банно-пральні комплекси, які плануємо оновити та розширити. Також плануємо, так би мовити, захоплювати військові частини своїми товарами, роботами і послугами. Сподіваюсь, командири військових частин підуть нам назустріч.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток