Зараз в ефірі:

Вінета Кляйне: «Надважливо донести об’єктивну інформацію про НАТО, особливо за активного ведення кампаній з дезінформації»

21.12.2020
Вінета Кляйне: «Надважливо донести об’єктивну інформацію про НАТО, особливо за активного ведення кампаній з дезінформації»

Столицю якої країни відвідає найуважніший слухач рубрики «100 фактів про НАТО», які перспективи вступу України до Північноатлантичного альянсу та якою буде діяльність Центру інформації та документації НАТО в Україні у 2021 році, в ефірі передачі «Мілітарі навігатор» розповіла очільниця Центру Вінета Кляйне.

 

 

 

Пані Вінето, Ви нещодавно очолили Центр інформації та документації НАТО в Україні. Як Вас зустріла наша країна? Які перші враження?

Насправді це вже друге моє призначення в Україні. У 2016-2017 році я обіймала посаду старшого радника з питань стратегічних комунікацій та очолювала міжнародну команду зі стратегічних комунікацій Консультативної місії ЄС в Україні. Дуже приємно повернутися в Україну та продовжити гарну роботу моєї попередниці на цій посаді Барбори Маронкової. Мені подобається розмаїття регіонів України, культурна спадщина та щирість українців.

Я знаю, що Ви почали опановувати українську мову. Чи важко її вивчати?

Над мовою потрібно постійно працювати та регулярно повторювати. Потрібно заставляти себе нею спілкуватися та розмовляти з іншими. Саме тому я дуже вдячна своїм українським колегам та друзям за те, що говорять зі мною українською.

Розкажіть про специфіку Вашого Центру? Над чим працюєте?

Центр інформації та документації НАТО в Україні (ЦІДН) створили в 1997 році. Він відіграє ключову роль у розвитку кращого розуміння в Україні завдань та пріоритетів НАТО, а також співпраці між Україною та Альянсом.

Ми активно взаємодіємо з українською громадськістю з метою підвищити обізнаність українців про Альянс, покращити розуміння його цілей та цінностей, поглибити знання про практичну співпрацю між Україною та НАТО, пояснити внесок Альянсу в процес реформування сектору безпеки та оборони України.

Надважливо донести об’єктивну та обґрунтовану інформацію про НАТО, особливо за умов активного ведення кампаній з дезінформації.

Ми робимо це разом з українським урядом, неурядовими організаціями, лідерами громадської думки, молоддю, медіа та науковою спільнотою.

Яким видався 2020 рік для Центру? Як пандемія коронавірусу вплинула на роботу?

Цей рік був повним викликів. Він шалено змінив наше життя.

Центру інформації та документації НАТО в Україні (ЦІДН), як і усім іншим, довелося пристосовуватися до нової ситуації, коли особисті зустрічі обмежені. Відповідно, ми почали ще активніше використовувати соціальні мережі, аби інформувати суспільство про підтримку та діяльність Представництва НАТО в Україні. Ми також беремо участь в онлайн конференціях, дискусіях та дебатах про НАТО та на теми безпеки. Також ми залишаємося на зв’язку з нашими партнерами, адже спілкування онлайн протягом пандемії є життєво необхідним.

Одним із досягнень 2020 року Україна вважає набуття статусу партнера НАТО з розширеними можливостями. На Вашу думку, наскільки цей крок є важливим для нашої держави?

Справді, 12 липня Північноатлантична Рада визнала Україну партнером із розширеними можливостями. Це є визнанням значного внеску України в проведення операцій під проводом НАТО та Сил реагування НАТО.

Нині Україна є одним із шести партнерів НАТО з розширеними можливостями. Це передбачає підвищений рівень допуску до навчань НАТО, зокрема і на етапі раннього планування, широкий обмін інформацією та напрацюваннями.

Наприкінці року традиційно підбивають підсумки і будують плани на майбутнє. Що цікавого готує Центр інформації та документації НАТО в Україні на 2021-й?

У 2021 році основні завдання Центру інформації та документації НАТО в Україні (ЦІДН) залишаться незмінними, а саме: підвищення обізнаності українців про НАТО, покращення розуміння цілей та цінностей Альянсу, поглиблення знань про практичну співпрацю між Україною та НАТО, пояснення внеску НАТО в процес реформування сектору безпеки та оборони України.

Ми і далі працюватимемо разом з урядом України задля підвищення стійкості українців щодо кампаній з дезінформації.

Ми також і надалі підтримуватимемо посилення комунікаційних спроможностей інституцій України та сприятимемо міжурядовій взаємодії у сфері стратегічних комунікацій.

На Вашу думку, які кроки має зробити Україна для поглиблення співпраці з Альянсом?

Співпраця України та НАТО розпочалася на початку 1990-х років і відтоді досягла рівня одного з найвагоміших партнерств НАТО.

Україна є цінним партнером, який робить важливий внесок у місії та навчання НАТО.

На початку грудня цього року міністри закордонних справ країн-членів НАТО погодилися посилити діалог з Україною та підвищити рівень практичної та політичної підтримки.

Як Ви вважаєте, чи скоро Україна може стане членом НАТО?

Не існує короткої дороги до членства в НАТО. Рішення запросити країну вступити до Альянсу приймає Північноатлантична Рада на основі консенсусу всіх країн-членів НАТО. Я родом із Латвії, тож можу поділитися досвідом євроатлантичної інтеграції своєї країни. У нас пішло 10 років копіткої праці та реформ, аби Латвія, як Естонія і Литва, стали членами як НАТО, так і Європейського Союзу. Членство в обох організаціях чітко засвідчило, що Латвія успішно здійснила реформи, необхідні, щоби стати демократією західного взірця, а також реформи для розбудови ефективних збройних сил, які можуть надати спроможності для Альянсу.

Ми завжди говоримо країнам-аспірантам, що реформи сектору безпеки та оборони є важливими. Проте не менш важливими є і реформи, які виходять за рамки галузі оборони; наприклад, зміцнення верховенства права, а це і реформа судової системи, нагляд за службою безпеки та сектором безпеки загалом. Все це має значення для досягнення членства в Альянсі.

Наближаються новорічні і Різдвяні свята. Подарунком для наших найуважніших слухачів стане можливість позмагатися за приз, який ми анонсували ще в вересні, коли запускали проєкт «100 фактів про НАТО». Тож пропоную Вам відкрити завісу таємниці і повідомити, який приз чекає на найуважнішого слухача?

Переможець поїде до Брюсселя, де матиме нагоду відвідати штаб-квартиру НАТО. Це стане можливим, коли знімуть обмеження, пов’язані з пандемією щодо поїздок.

Що побажаєте українським військовослужбовцям напередодні Нового року та Різдва?

Я бажаю усім військовим, як чоловікам, так і жінкам, безпечного та щасливого Нового року. Мої найтепліші побажання вашим родинам та коханим.

Цей рік був непростим. Він показав, наскільки важливими є єдність та солідарність. Маю надію, що наступний рік буде наповненим та успішним! Бажаю здоров’я, миру та процвітання!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток