Випробування війною та карантином. Як зберегти гарні стосунки у сім`ї

28.04.2020
Випробування війною та карантином. Як зберегти гарні стосунки у сім`ї

Спочатку українські сім’ї спіткали втрати та розлука – почалися бойові дії на Сході України. Потрібно було мати холодний розум, спокій та порозуміння з другою половинкою, яка перебувала у постійному стресі, а ще робити все можливе, аби переживання не позначилися на стосунках із рідними. Війна триває, до того ж з’явився новий виклик для українських сімей – 24/7 в родинному колі. Висновки, як така ситуація вплине на демографічний стан, будемо робити після пандемій. Зараз пропонуємо поглянути на статистику та занотувати поради.

 

Під час карантину українці частіше одружуються, ніж розлучаються. Міністерство юстиції України звітує, що під час карантину РАЦСи зареєстрували вже більше 5 тисяч пар закоханих. Найбільший показник таких одружень – це Київ та Київська область, Харківщина, Львівщина, і Дніпропетровщина.

Розлучень від початку карантину в Україні удвічі менше, ніж весіль: 1 тисяча 753 пари.

"Коли обираєш людину на все життя, ніколи не думаєш, що доведеться провести з нею час на карантині", – такі жарти почали гуляти в Інтернеті з початком карантинних обмежень в Україні.

Досвід китайців, які пробули на карантині 2 місяці, показує, що після того, як в середині березня послабили карантинні обмеження, кількість розлучень у цій країні зросла на 25% .

Поради психологів: як не зруйнувати стосунки під час карантину

- Подбайте про свій особистий простір.

Навіть, якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі, знайдіть свій куточок (кухня, ванна), де зможете безперешкодно проводити щодня принаймні 15-30 хвилин на самоті.

  • 68% випадків читання книг допомагає впоратися зі стресом швидше, ніж інші методи,
  • у 61% випадків заспокоює приємна музика,
  • у 54% випадків дієвими є чай або кава.

- Робіть те, що  під вашим контролем. Складіть особистий графік.

Заново поділіть обов’язки, адже вони зазнали трансформації зі зміною вашого звичного розкладу. Допомагайте, турбуйтесь один про одного.

- Влаштовуйте «години тиші».

Читайте книжки або малюйте, займайтеся тим, що не потребує активної взаємодії з іншими членам родинами на певний момент і ви відчуєте, що навіть цілодобово перебуваючи разом, сумуватимете за розмовами з цими людьми.

- Будьте чуйними та уважними.

Ми можемо реагувати на стрес інакше, ніж наші рідні чи друзі – на це доводиться зважати. Підтримайте близьку людину так, як вона цього потребує.

- Використайте цей час, аби зблизитися.

Можливо, більше у нас не буде необхідності вимушено сидіти вдома. Проте зараз ситуацію можна повернути на свою користь та зблизитися з чоловіком або дружиною. Можете вигадати нову сімейну традицію. Обговорити те, на що давно не вистачало часу, чи просто разом переглянути улюблені фільми.

- Сплануйте, що будете робити та де подорожувати після завершення карантину.

Не просто мрійте про це, а складіть план, придумайте, кого запросити, поділіться ним та розробляйте подальшу стратегію. Така діяльність допомагає боротися зі стресом, оскільки дає відчуття контролю над ситуацією та можливість її змінювати.

І обов’язкова порада: слухайте Армія ФМ, бережіть себе і будьте здоровими!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток