Вишиванка – як стиль життя

17.05.2018
Вишиванка – як стиль життя

У День вишиванки в ефір Армія ФМ завітали Радник міністра інформаційної політики України з питань міжнародної комунікації Марина Соботюк та представниця "Дизайн студії Оксани Полонець" Катерина Коваленко, які розповіли про захід «Українські амазонки».

 

 

Олена Кравченко: Нещодавно відбувся захід «Українські амазонки», в якому взяли участь дівчата-військовослужбовці, медики, волонтери, журналісти. Марино, розкажіть про цей захід.

Марина Соботюк: Три місяці тому до нас прийшли засновниця «Всесвітнього Дня вишиванки», щоб на дипломатичному рівні, послам з різних країн світу показати який в нас гарний сучасний одяг. Ми запланували, що це буде показ дизайнерів, але хотіли, щоб вийшли звичайні моделі і показали наше вбрання. Ми хотіли зробити слоган «День вишиванки – День України в світі», щоб залучити іноземців. Але коли ми почали готуватися, ми ще робили виставку муралів – великих полотен і вирішили, що на цих полотнах будуть зображені жінки з АТО в стародавніх українських сукнях. Ми знайшли ці стародавні строї, знайшли дівчат і побачили, наскільки класні емоції, красиві жінки. Коли ці жінки йшли подіумом, позаду них на екрані показували їхні фото з зони АТО.

Олена Кравченко: Чи всі героїні одразу погоджувалися взяти участь у цьому показі?

Марина Соботюк: Так. Загалом у нас було 32 героїні. Навіть було прикро, що для всіх, хто мав бажання взяти участь, не вистачило заходу. Я зрозуміла, що цей захід буде щорічним і відкритим. Ми щороку будемо додавати нових жінок, дітей.

Олена Кравченко: Які відгуки були після події?

Марина Соботюк: Один європейський посол після заходу сказав: «Дивуюся, як вам вдалося поєднати війну і свято». Це була одна з кращих похвал. Після події сталося найголовніше – всі жінки поїхали з враженнями і емоціями, були щасливими.

Олена Кравченко: Катерино, розкажіть про ваші весільні сукні, як ви їх створюєте, чим надихаєтесь?

Катерина Коваленко: Наша дизайнер шукає різну старовинну вишивку з різних регіонів. У музеях, книжках, скрізь. Старається показати, що Україна – це не лише позначка на карті, а держава, яка має історію і традиції. І українське вбрання може бути сучасним і на будь-яку подію. У нас можна знайти одяг від повсякденного до весільного.

Олена Кравченко: День вишиванки святкують в Україні з 2006 року. Чи стає це актуальним у вашому одязі?

Катерина Коваленко: Так, з кожним роком українці стараються не лише до Дня вишиванки придбати собі вишиту річ, це вже як стиль життя. Саме до державних свят ми робимо знижки, акції.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток