Зараз в ефірі:

Висота, вогонь, розтяжки: курсанти долають смугу перешкод розвідників

27.05.2020
Висота, вогонь, розтяжки: курсанти долають смугу перешкод розвідників

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного до плану підготовки курсантів ввели тренінг з подолання Смуги перешкод підрозділів військової розвідки. Що це за смуга та чому її важливо пройти майбутнім командирам, знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

Торік цю смугу побудували для Навчального центру розвідки, який входить до складу академії. Її довжина — 1200 метрів. На цій дистанції обладнано 26 перешкод. Усі вони складні для подолання і сприяють розвитку різноманітних навичок військовослужбовців. Тут є драбини та мотузкові сітки заввишки шість метрів. Тож тим, хто боїться висоти, тут буде непереливки. Є довгі підземні тунелі, заплутані лабіринти з темних приміщень та колодязі. Аби їх подолати, треба побороти страх замкненого простору. Є стіна висотою у два з половиною людських зрости. Подолати її самотужки нереально, лише командою.

Курсанти не тільки долають перешкоди, а й мають виконати п’ять додаткових умов, які ускладнюють загальне завдання: вони дотримуються режиму абсолютної тиші під час пересування, комунікують лише жестами; пересуваються ділянками, де супротивник замаскував розтяжки; застосовують малу піхотну лопатку в ближньому бою; надають медичну допомогу важкопораненому товаришу й евакуйовують його. Насамкінець виконують вправу на уважність та пам'ять: на фініші розташовують речі набору для виживання у послідовності, яку показали на старті.
Ще один важливий фактор — час. Пройти усі перешкоди треба якомога швидше. Наприклад, підготовлені розвідники витрачають на це трохи більше ніж пів години. Тож курсанти, без перебільшення, діють на межі своїх фізичних і психологічних можливостей.

В академії значну увагу приділяють вихованню лідерських якостей майбутніх командирів. Також тут заохочують ініціативність. Ці принципи застосовуються і під час подолання смуги перешкод. Біля кожної перепони є офіцер-інструктор. І він може додати один бал до результатів підрозділу, якщо помітить, що курсанти продемонстрували лідерські якості, власну ініціативу, креативність задля швидшого подолання перешкоди.

Чому ця смуга важлива? На це питання нам дав відповідь начальник факультету бойового застосування військ полковник Олександр Тимощук. Він каже, що свої особливі смуги перешкод є в Десантно-штурмових військах і Морської піхоти. І стверджує, що силою духу й тіла його вихованці не поступаються морпіхам чи десантникам. 

Зазначу,  вже незабаром, у неділю, сюжет про смугу розвідника з’явиться на ютуб-каналі Військового телебачення України. Тож усі охочі зможуть дізнатися більше про такі тренування.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток