Вітаємо наших мужніх воїнів з Днем захисників і захисниць України!

13.10.2021
Вітаємо наших мужніх воїнів з Днем захисників і захисниць України!

Щорічно 14 жовтня ми поздоровляємо Героїв, які відстоюють честь і свободу нашої країни. Це одночасно радісна і сумна подія, адже в цю дату ми вшановуємо пам'ять загиблих захисників України.

 

 

 

 

 

Державне свято встановили 14 жовтня 2014 року, як День захисника України, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Зважаючи на те, що у сучасній українській армії кожен десятий боєць — жінка, 14 липня 2021 року Верховна Рада, перейменувала державне свято День захисника України на День захисників і захисниць України. За даними Міністерства оборони України, у Збройних силах служать 31 757 жінок. Близько тисячі з них — старші офіцери.

14 жовтня — особлива дата в українському календарі, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її багатовікової історії.

Саме цього дня відзначається велике православне свято — Покрова Пресвятої Богородиці, покровительки українського козацтва. Також цей день був знаменним для воїнів і захисників рідної землі — запорізьких козаків. На свято Покрови на Січі відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо. З 1999 року 14 жовтня в Україні святкують День українського козацтва. Також 14 жовтня 1942 року вважається символічним днем утворення Української повстанської армії.

Сучасна українська армія активно модернізується, позбувається радянської спадщини та відновлює українські військові традиції. Наше військо стає однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима понад 7 років досвіду боїв російсько-української війни. За цей час ми провели низку важливих реформ, аби військо підвищило оборонні спроможності України та покращило взаємосумісність зі збройними силами держав-членів НАТО.

День захисників і захисниць України — це свято кожного, хто у різний час віддав свої знання, силу, мужність задля процвітання нашої держави, збереження її незалежності та територіальної цілісності, хто несе почесну варту на захисті народу України. Сьогодні ми згадуємо усіх загиблих Героїв, а також висловлюємо слова подяки усім військовослужбовцям української армії за гідну службу. Також це гарний привід для того, щоб у черговий раз привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються наші військові. Насамперед це соціальний захист та можливості реінтеграції після бойових дій, достойні заробітні плати військовим та забезпечення їх житлом. І найголовніше — підвищення рівня поваги до військових у суспільстві.

У святковий День захисників і захисниць України ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників нашої Вітчизни! Бажаємо вам добробуту та сил, здоров’я і щастя! Мирного неба і такої бажаної Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток