Вітаємо своїх татусів із Днем батька

Вітаємо своїх татусів із Днем батька

Свято в Україні молоде, відзначається в третю неділю червня. На офіційному рівні День батька в Україні почали відзначати лише в 2019 році. Свято було встановлено указом Президента від 18 травня 2019 року «З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей...».

 

 

 

Проте у світі свято відзначають вже пів століття. З'явилося воно у США в 1910 році й відзначали його спочатку 19 червня. Ініціаторкою цього зворушливого родинного свята була жінка — місіс Додд з міста Спокан, штат Вашингтон. Таким чином вона хотіла висловити вдячність власному батькові Вільяму Смарту, який після смерті дружини, котра померла після шостих пологів, виховав самотужки шістьох дітей. Чоловік був ветераном громадянської війни, сім’я мешкала на фермі в Арканзасі. У 1972 році День батька став національним святом, а відзначати його стали в третю неділю червня. Свято батька, безперечно, з’явилося як висловлення вдячності та шани, які любляча донька присвятила своєму батькові.

Бути батьком — найбільша відповідальність. Але й велике щастя. За традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти троянди, які носять біля серця, пришпилюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох країнах у цей день влаштовуються всілякі заходи та виділяються кошти, які спрямовують на підтримку незабезпечених батьків-одинаків. Віддається шана чоловікові-батькові.

День батька святкують у понад сорока країнах світу. У більшості країн дата святкування, як і в Україні, — третя неділя червня. Однак у деяких країнах є свої закономірності. Так, в Італії День батька відзначають 19 березня, в Грузії — 3 жовтня, в Польщі — 23 червня, на Тайвані — 8 серпня, в Болгарії — 26 грудня і т.д. 

Сьогодні ми побажаємо нашим татусям бути з нами якомога довше, щоб ми могли радувати їх, любити, спілкуватися та надихатися їхнім досвідом та мудрістю!

З Днем батька вас, дорогі наші татусі!