Вижив тільки він і сестра: Олександр Довженко в програмі "Особова справа"

Вижив тільки він і сестра: Олександр Довженко в програмі "Особова справа"

Відомий кінематографіст та письменник Олександр Довженко починав свою кар’єру як карикатурист. Ще з Берліна, де знаходився у дипломатичній місії,  він надсилав свої малюнки у США в гумористично-сатиричний журнал «Молот». Вони були пропагандистськими і “спливли” вже після смерті режисера. Також він створив чимало шаржів на своїх сучасників, наприклад на Остапа Вишню.

З 14-и дітей у сім’ї неписемних та небагатих селян з Сосниці, Чернігівської області,  вижили тільки він,  і сестра Поліна. Згадуючи дитинство, Сашко постійно уявляв похорони і плач.

У режисера було дві дружини. Перша – Варвара Крилова, велике кохання Довженка, покинула його заради білогвардійського офіцера, з яким поїхала закордон. Та невдовзі, Варвара захворіла на туберкульоз кісток, і коханець покинув її. Тоді Довженко пробачив Варвару і вони знову почали жити разом. Варварі Довженко всі пророкували акторську кар’єру, проте хвороба брала своє. І коли жінка побачила, що Довженко захопився іншою, акторкою Юлією Сонцевою, вирішила сама піти з життя режисера. Вона залишила йому листа, і поїхала працювати шкільною вчителькою. Пізніше стане відомо, що у Варвари є син, і й досі точаться суперечки, чи був то син Довженка.

Друга дружина Довженка була асистенткою у багатьох його роботах, а деякі нереалізовані сценарії – екранізувала вже після смерті режисера.

Довженко двічі був на волосині від смерті. Одного разу його машина втратила керування. Виявилося, що вісь була підпиляна і розлетілася на друзки при повороті керма. Режисер впав у депресію...

Трохи згодом, під час зйомок "Тараса Бульби", сапер, який готував набої для деяких сцен, залишив у пістолеті, з якого мали стріляти в артиста Довженка, бойовий патрон, який, на щастя, заклинило...

Плідна режисерська кар’єра не приносила особливих доходів сім’ї Довженка. Він протягом 15 років носив один і той самий кожух, і той же костюм. Проте, це його аніскільки не хвилювало. Адже на переконання Довженка, великі гроші могли означати лише одне – приналежність до кримінального світу.