Все про Юридичний Департамент МОУ

Все про Юридичний Департамент МОУ

Чим займаються військові Юристи і з якими питаннями потрібно до них звертатися? Розповість представник Юридичного Департаменту Євген Сологуб

Юридична служба МОУ діє відповідно до загального положення, яке затверджене постановою Кабінету міністрів України. Також, відповідно до наказу міністра оборони України, затверджено положення про юридичну службу, юридичний департамент, про територіальні юридичні підрозділи.

Департамент складається із 5 відділів:

Відділ організації правової роботи;

Відділ військового законодавства;

Відділ юридичного забезпечення  роботи з персоналом;

Відділ юридичного забезпечення матеріально-технічного постачання;

Відділ організації представництва в юрисдикційних органах та забезпечення господарської діяльності.

У кожному гарнізоні Збройних Сил України створено (на підставі відповідного наказу начальника гарнізону) військово-юридичні консультації. Саме в них військовослужбовці безкоштовно можуть отримати первинну юридичну допомогу.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

надання правової інформації;

надання консультацій та роз’яснень з правових питань;

роз’яснення порядку складання заяв, скарг та інших документів правового характеру.

Регіональних громадські приймальні Міністра оборони України знаходяться у таких містах: Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Рівному, Львові, Чернігові, Херсоні, Харкові, Житомирі, Ужгороді, Маріуполі.

 

Юридичний Департамент займається:

формуванням та реалізацією Міноборони державної правової політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, у сфері оборони і військового будівництва, у підвищенні рівня оперативної сумісності Збройних Сил України з підрозділами збройних сил держав — членів НАТО та ЄС з урахуванням досвіду АТО та ООС на території Донецької та Луганської областей;

забезпеченням правильного застосування законодавства в Міноборони та Збройних Силах України з метою досягнення завдань, визначених у Стратегії національної безпеки України, Воєнній доктрині України, Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, Стратегічному оборонному бюлетені України та відповідно до Плану дій щодо впровадження оборонної реформи у 2016 — 2020 роках.

Цього року було ухвалено 5 Законів України, 23 Укази Президента, 29 постанов та 21 розпорядження Кабінету Міністрів України. Із них довгоочікуваним було внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Було запроваджено виплату компенсації за піднайом житла для військовослужбовців військової служби за контрактом у разі відсутності можливості  у казармах або сімейних гуртожитках.