Всесвітній день футболу

10.12.2019
Всесвітній день футболу

Подякувати за це свято можна ООН, яка й запропонувала його відзначати 10 грудня. Отже міжнародна спільнота віддає данину виду спорту, який для мільйонів не просто гра, а стиль життя.

 

 

 

 

 

Коли вперше з’явилася ця гра, точно ніхто не знає. За даними істориків, у футбол грали ще в Стародавньому Китаї. Перші згадки про цю гру датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Тоді футбол називався "цу чю" (у перекладі — штовхати ногою). Точний час появи футболу неможливо встановити, оскільки цу чю був лише попередником нинішнього футболу, як і саксонська гра з м'ячем, яка була популярна у 8 столітті нашої ери. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. На бойовищі, після битви, вони копали ногами відрубані голови супротивника.

У футбол грали й у Давній Греції, і Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася битва за м’яч, з чого можна припустити, що грали в неї відповідно, застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

Цікаво, що найстаріший м’яч, що зберігся до сьогодні, знайшли у 1999 році в замку Стерлінг (Шотландія). На думку вчених, нині йому 450 років.

Перший круглий м’яч у 1862 році з гумової камери виготовив Річард Ліндон. Нині в усьому світі виготовляється щорічно близько 40 млн. футбольних м’ячів.

Звична для нас сітка на ворота вперше була використана в матчі збірних Півночі та Півдня Англії у березні 1891 року.

Зазвичай 10 грудня проводяться товариські зустрічі професійних команд, збірних країн, регіонів, міст і шкіл. Серед найцікавіших зустрічей можна назвати зустрічі ветеранських складів найпопулярніших клубів у кожній країні.

В Україні традиційно дуже люблять футбол і навіть відзначають власний День футболу 29 квітня. Історія українського футболу розпочалася у 1992 році. Саме тоді, 29 квітня, національна збірна провела свій перший матч. Зустріч на полі стадіону Авангард в Ужгороді зі збірною Угорщини завершилися поразкою синьо-жовтих із рахунком 1:3. Автором першого гола збірної України став нападник одеського Чорноморця Іван Гецько, який відзначився на 90-й хвилині зустрічі. Відтоді дату 29 квітня відзначають як Всеукраїнський день футболу. Це свято нагадує історію й той шлях, який пройшов український футбол за період свого існування.

У світі професійно футболом займаються понад 120 мільйонів осіб. Не менше і число любителів, що грають в футбол на подвір'ях, спортивних майданчиках і на пляжах.

Тож Армія FM вітає всіх поціновувачів футболу з цим чудовим святом і бажає вам присвятити цей день улюбленій справі — поганяти м'яча та сходити на стадіон.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток