Зараз в ефірі:

Вшановуємо пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність

28.08.2020
Вшановуємо пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність

Окремою сторінкою боротьби за Незалежність України стали бої із російським агресором наприкінці літа 2014 року. Символом тих трагічних і героїчних боїв став Іловайськ, де українські воїни — опинилися сам на сам із підступним і нещадним ворогом. Саме там, у полях соняхів, знову проявився генетичний код української нації — нації героїв. Під пекучим сонцем, з Україною в серці, українці з гаслом Свобода або смерть! билися до останнього та перемагали російського ворога своєю стійкістю та непохитністю.

Станом на 25 серпня 2014 року російські регулярні війська, сепаратистські та іноземні добровольчі терористичні формування здійснили стратегічне оточення українських військ, які знаходились в районі Іловайська (батальйони МВС України Дніпро-1, Миротворець, Світязь, Херсон, Івано-Франківськ, Нацгвардії Донбас і сили сектору Б). Українське командування розраховувало деблокувати оточені війська за допомогою наявних і досить численних резервів. Але частини, призначені для деблокування, складалися переважно з нещодавно мобілізованих людей, які не мали уявлення про бойові умови, в які потраплять, і були психологічно не готові до них.

Очільник Російської Федерації, граючи роль миротворця, пообіцяв відкрити для українських підрозділів гуманітарний «зелений» коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Насправді путінський «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті.

За офіційними даними, під час Іловайської операції (7-29 серпня 2014 року) і подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» 366 українських воїнів загинули, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти.

З 2019 року з метою гідного вшанування пам’яті військових і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність встановлений День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Пам’ятна дата  29 серпня.

Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Тому сонях повинен бути символом Дня пам’яті захисників України.

Рекомендується виготовляти стилізовані соняхи з тканини та розміщувати їх на одязі на лівій стороні грудей. При процесі створення соняхів варто залучати молоде покоління, щоб з дитинства формувати шанобливе ставлення до захисників України та пояснювати значення цього дня для нашої країни.

Сонях має 15 пелюсток жовтого кольору. Пелюстку рекомендовано робити висотою 23 мм і шириною 12 мм. Верхній край пелюстки — загострений. Нижні краї кожної пелюстки закріплені на великому колі діаметром 40 мм з чорного фетру товщиною 1 мм. Маленьке коло з фетру чорного кольору товщиною 1 мм діаметром 30 мм розміщено посередині соняха поверх жовтих пелюсток. Сонях закріплено на основу для значків у вигляді піну (кліпси).

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток