Зараз в ефірі:

«Всі наші діти мають навички характерництва», — керівник патріотично-тренувального гуртка Сергій Забавський

14.12.2020
«Всі наші діти мають навички характерництва», — керівник патріотично-тренувального гуртка Сергій Забавський

Як віднадити дітей від гаджетів та зацікавити польовими виходами, тренуваннями зі зброєю та вивченням історії, в ефірі передачі «Ранкова кава» розповів керівник молодіжно-патріотичного гуртка «Характерник», ветеран ДУК «Правий сектор» Сергій Забавський.

 

 

 

 

Наталія Шмарко: Сергію, чому саме таку назву обрали для гуртка і які навички його учасники можуть опанувати?

Сергій Забавський: Раніше ми мали назву «Ратибор» (Ірпінь), а «Характерником» стали нещодавно. Але це не змінює суті: ми виховуємо патріотичний дух наших дітей і даємо їм деякі військові навички. Основні напрями вишколу: тактична та домедична допомога, стрілецька справа, основи виживання та рукопашного бою, а також історія. Провадимо таку діяльність вже п’ятий рік. А назву таку обрали, бо ми нащадки «характерників», тих козаків, які дали нам ген бойового духу, і ми несемо його через віки. Підтвердженням тому — події останніх років, коли українці повстали: і академіки, і студенти, і таксисти. Діти — це наше майбутнє і вони повинні бути вже готові до непередбачуваного в житті.

Наталія Шмарко: Як виникла ідея тренувати дітей?

Сергій Забавський: Інструктором на полігоні ще у 2014 році я готував цивільне населення, зокрема дітей. Потім були інші полігони, інші вишколи, але працювати з дітьми подобалось найбільше — розпалювати вогонь в їхніх очах. Тож в Центрі творчості дітей та юнацька міста Ірпінь ми створили гурток. Вже сформувалась група, яка відвідує всі змагання, підтримує всі заходи пам’яті Небесної сотні, вшанування загиблих на свята. Команда підібралась гідна, всі наші діти з характером і мають певні навички характерництва. Всі вишколи діти проходять в полях, лісах і здебільшого з ночівлею.

Наталія Шмарко: Розкажіть про змагання, в яких ваші підопічні беруть участь?

Сергій Забавський: Головним змаганням державного рівня є «Сокіл» («Джура»). Також наші гуртківці беруть участь в багатьох заходах молодіжно-патріотичного виховання клубів і гуртків. Ми є постійними учасниками Кубка «Боривітру» і змагань з динамічної стрільби у Борисполі. Змагань багато, на всі навіть не встигаємо. У наш час засилля інтернету треба витягати молодь на змагання, щоб вони відчували свою причетність до творення історії. Якщо ми не віддаватимемо шану сучасним полеглим героям, не вивчатимемо історію, то в нас не буде майбутнього.

Наталія Шмарко: А що порадите людям, які теж хотіли б створити гурток, подібний вашому?

Сергій Забавський: Зараз багато активних хлопців повернулися з війни і, вступаючи в спілки ветеранів АТО, вони долучаються до роботи з молоддю. Вони розповідають про власний досвід, згуртовують молодь навколо себе, так формуються доволі цікаві клуби. Таким ініціативам трохи допомагає місцева влада та КМДА.

Анастасія Сіроговська: Розкажіть про історію створення вашого офіційного шефрона?

Сергій Забавський: Його створювала старша група дітей. Спершу у нас був прапор і шеврон «Ратибору». Одне з правил нашого гуртка — і один у полі воїн. Тому спочатку це був шеврон ССО. Потім, поспілкувавшись з деякими ветеранами ССО, ми вирішили обрати лого військової розвідки, адже сова це такий хижак, який просто так нікого не образить. А ще напис — «Характерник».

Анастасія Сіроговська: До вашого гуртка діти можуть долучитися будь-коли і з будь-якого віку?

Сергій Забавський: Займаємось ми за режимом діяльності шкіл. Є і канікули, і відпустки. Розклад відвідування: понеділок, середа, п’ятниця і субота. Поки що дітей приймаємо з 12 років, але плануємо знизити планку до 10-річного віку. Вимог щодо фізичної підготовки немає. Якщо хтось не може виконати певну вправу, змінюємо її на іншу.

Анастасія Сіроговська: Яким чином можна долучитися до вашого гуртка?

Сергій Забавський: Наша сторінка в соцмережах — Ратибор (Ірпінь). Там є мій телефон. А загалом дуже багато подібних нашому клубів, гуртків. Я таких знаю до трьох десятків.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток