«Всі вважали, що ЗС підуть проти народу. А ми тоді ухвалили правильне рішення», - Віталій Могила офіцер ССО

«Всі вважали, що ЗС підуть проти народу. А ми тоді ухвалили правильне рішення», - Віталій Могила офіцер ССО

Віталій Могила прес-офіцер 8-го окремого полку спеціального призначення розповів про свій шлях та службу в Силах спеціальних операцій.

 

 

 

 

 

 

Сергій Жуковський: Розкажи трохи про себе.

Віталій Могила: Я із сім’ї військовослужбовців. Мій батько - військовий медик, мама все життя працювала у бригаді швидкої допомоги, брат теж у силових структурах, служить у поліції. Моя перша освіта — військово-медична. Чотири роки прослужив начальником медичного пункту, під час навчання здобув освіту психолога, а після закінчення магістратури потрапив до Сил спеціальних операцій.

Сергій Жуковський: У медиків надзвичайно складна і відповідальна робота. Чому ти свого часу вирішив кардинально змінити профіль?

Віталій Могила: Я бачив, як батько служить, а також військово-патріотичні фільми дуже впливали. Насправді завжди мріяв потрапити до військ спецпризначення, а тут саме в полку спеціального призначення виявилося місце офіцера-психолога.

Сергій Жуковський: Чи важко було перекваліфікуватися ?

Віталій Могила: Я прийшов до полку, коли командиром був Кривонос Сергій Григорович. Дуже вдячний йому за те, що він із розумінням ставився до людей, які переводяться з піхоти до полку спецпризначенців. Коли я погано відстрілявся під час навчальних стрільб, Сергій Григорович сказав, що я не поїду на полігон, поки не зроблю це нормально. Я вдячний сержантові, який навчив мене стріляти і виконувати вправи для стрільби спецпризначенців, а вони відрізняються від вправ для піхотинців.

Кожен військовослужбовець, на якій посаді б він не був, має влучно стріляти, стрибати з парашутом, бо це один із способів виведення розвідувально-диверсійних груп. Теж саме повинні вміти навіть підрозділи забезпечення, бо ти не знаєш, що чекає попереду і як доведеться захищати себе та своїх бойових товаришів.

Сергій Жуковський: Коли ти сюди перевівся, ще не було війни. Як змінилося твоє життя з початком бойових дій?

Віталій Могила: Коли почалися ці події, командиром був полковник Нечаєв. Він сказав, що важко бути командиром в епоху історичних змін. Ці слова запам’яталися мені на все життя. Всім тоді було важко, всі вважали, що Збройні сили підуть проти народу. А ми тоді ухвалили правильне рішення, бо армія завжди була і буде разом із народом, буде захищати свою країну.

Сергій Жуковський: Тепер ти пресофіцер. Як ти відчув журналістське покликання?

Віталій Могила: Після отримання підвищення, я став старшим офіцером відділу по роботі з особовим складом. Ввели таку посаду, як прес-офіцер. Хочу згадати Олексія Нікіфорова, бо коли відбувалися всі ці події в Криму, він на телебаченні давав інтерв’ю, яке мене вразило. Я захоплювався його виступом, настільки це було правдиво і потрібно на той час. Це, мабуть, і було поштовхом для зміни кваліфікації. Я люблю свою професію, це моє!

Сергій Жуковський: На твою думку, яку інформацію слід подавати і на чому робити акцент?

Віталій Могила: Повинні бути світлини, які будуть вражати людей, змінювати їхній світогляд на Збройні сили і безпосередньо на спецпризначенців. ССО відносно молодий рід військ, ми виконуємо доволі специфічні операції. Коли з’явився закон про формування ССО, мало хто розумів, для чого вони потрібні і яке їхнє призначення. Ми повинні донести до суспільства, що стоїмо на варті нашої незалежності.

Сергій Жуковський: У ССО система інформаційних повідомлень добре розвинена. Відпрацювання світлин і відео здійснюється дуже ефективно...

Віталій Могила: Ми завжди відкриті до діалогу. Для ЗМІ - в межах чинного законодавства, крім висвітлення інформації, пов’язаної з військовою таємницею.