Вулиця 16 липня

16.07.2017
Вулиця 16 липня

Сьогодні 16 липня і цей день визначний не лише тим, що зараз неділя і можна трохи довше насолодитися сном. 27 років тому назад був понеділок і у цей день сталася дуже важлива подія для України. Ця дата закарбувалася у назві однієї з найстаріших вулиць Рівного.

Тиха й зелена вулиця в самісінькому центрі Рівного має уже понад 100-літню історію.

Колись вона складалася з двох частин: від сучасної вул. Соборної до вул. М. Драгоманова вона носила назву Директорська. Далі ж, від вул. М. Драгоманова до вул. С. Бандери - колишня Мала Фольварочна, Ново–Директорська, Йозефа Галлера, Кенігсбергштрассе, Леніна та Комуністична. Кожна епоха давала вулиці нове ім’я.

Нині ж це цілісна вулиця й названа вона на честь знаменної дати – 16 липня 1990–го року, день, коли Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Прийняття Декларації стало важливим кроком на шляху до здобуття Незалежності.

Не зважаючи на те, що зараз на дворі 21 століття, вулиця 16 липня зберегла свій колишній шарм і затишок.

На ній немає жвавого автомобільного руху (через відсутність виїзду на вул. Соборну) й складається враження, що життя тут триває трішки інакше, повільніше, ніж у решті міста.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток