"Вижити майже нереально": начальник МВА про долю цивільних у Часовому Яру та прем'єру фільму про оборону міста
Гостем ефіру радіо Армія FM був начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус — розповів про ситуацію в місті та документальний фільм «Часів Яр: два роки оборони», який презентують у Києві.
Фільм створений військовими 18-ї слов’янської бригади НГУ та присвячений обороні Часового Яру і боям за схід України. У стрічці показані події очима самих захисників — без постановки та прикрас. 18-та бригада НГУ перебуває на цьому напрямку з початку боїв за місто і відіграє важливу роль в його обороні
— Люди повинні розуміти, що таке війна. Це не просто військові з автоматами — це життя і долі людей. Всім потрібно бачити,хто такий захисник, що війна робить із містами, — зазначив Чаус.
За його словами, головна мета фільму нагадати суспільству, що відбувається на Донеччині, а також зафіксувати пам’ять про загиблих і тих, хто продовжує тримати оборону. Стрічка розрахована як на українську, так і на міжнародну аудиторію.
Окремо він підкреслив, що фільм містить важкі кадри, тому не рекомендований для дітей. Водночас його важливо побачити дорослим як в Україні, так і за кордоном.
Під час розмови Чаус також описав поточну ситуацію в Часовому Яру.
— Ситуація стабільно критична. Логістика дуже складна, але військові тримають позиції і не дають ворогу повністю захопити місто, — повідомив він.
У місті, за офіційними даними, залишаються близько сотні цивільних, однак фактично умов для життя там майже немає. Значна частина інфраструктури зруйнована внаслідок постійних обстрілів.
Часів Яр має важливе стратегічне значення, оскільки його захоплення може відкрити ворогу шлях до Краматорська, Слов’янська та інших міст агломерації. Саме тому бої за місто тривають уже понад два роки.