Як армії світу протидіють Covid-19?

Як армії світу протидіють Covid-19?

Країни Європи почали залучати армії для виконання спецзавдань під час пандемії. Планета продовжує боротися з пандемією коронавірусу. І залучення армії та спецпризначенців для багатьох держав світу відкрило новий потенціал протистояння хворобі. 

 

 

 

 

 

Китай з 22 січня 2020 року з допомогою армії і сил поліції заборонила виїзд з міста Ухань (центру зараження COVID-19) і пересування людей вулицями без спеціальних перепусток. Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в Пекіні Ґауден Галі заявив, що «ізоляція міста з 11 млн жителів не має прецедентів в історії охорони здоров'я». Участь в протиепідемічних заходах силових структур допомогло припинити поширення смертельної інфекції в Ухані і в цілому КНР.

В Австрії залучають військовослужбовців федеральної армії. у Відні, Тіролі та Форарльберзі 66 військовослужбовців залучені, зокрема, до діяльності координаційного штабу державного реагування на кризи та стихійні лиха. Керівництво армії готове підсилити боротьбу з коронавірусом оперативно та у будь-який час.

Уряд Іспанії також залучив до боротьби з поширенням коронавірусу армію – військові почали патрулювати вулиці кількох міст. Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес провела нараду для обговорення заходів, які збройні сили будуть залучені до боротьби з коронавірусом.

В Італії , за розпорядженням префектури Мілана на вулиці міста вийшли 114 військових, аби контролювати дотримання містянами наказу не залишати власні оселі, а також для контролю виконання заходів щодо стримування поширення епідемії вірусу Covid-19". Це рішення ухвалили після того, як губернатор Ломбардії Аттіліо Фонтана звернувся до президента Італії Серджо Матарелли та військових з проханням допомогти поліції забезпечити виконання карантинних заходів. "Присутність військових матиме великий стримуючий ефект. Можливо, плануючи піти на вулицю, людина побачить, що там військовий патруль, й змінить думку", - заявив губернатор.

Міністерство оборони ФРН готове залучати резервістів для боротьби з пандемією коронавірусу.Про це заявила глава відомства Аннегрет Крамп-Карренбауер.За її словами, понад 2300 резервістів вже зголосилися приділити свій час цій проблемі, з них 935 можуть бути задіяні у галузі медицини. Крім того, 5 шпиталів Бундесверу з близько двома тисячами ліжок і багатьма лікарями також будуть готові надавати лікування. Армія буде залучена й до інших робіт, зокрема спорудження тимчасових лікарень (таких як запланована лікарня на тисячу ліжок на території Берлінського виставкового центру) і забезпечення логістики. Міністр наголосила, що німецька армія залишається у повній боєготовності та виконуватиме всі зобов'язання у межах НАТО. Наразі припинено лише навчання солдатів в Іраку.

У Франції 25 березня оголошено про проведення операції "Стійкість" за участю армії для боротьби з поширенням коронавірусу. Військові будуть виконувати санітарні, логістичні та захисні функції. Макрон підкреслив, що нова операція за участю армії буде присвячена наданню допомоги і підтримки населенню, а також державним службам в галузі захисту в боротьбі з епідемією. Французькі військові беруть активну участь від початку кризи в галузі охорони здоров'я через коронавірус. Вони евакуювали пацієнтів з постраждалого східного регіону Франції в менш проблемні райони.

Україна в останні тижні також увійшла в активну фазу протистояння коронавірусу. В державі до 24 квітня подовжено карантин, у регіонах оголошується надзвичайна ситуація. Одним з найдисциплінованіших інститутів держави, яка знаходиться у стані війни, безперечно, є Збройні сили. Але армія є й найбільш вразливою частиною суспільства, оскільки тут передбачена максимальна взаємодія між людьми і їхня ізоляція досить проблематична.  Поза тим, військові мусять бути мультизадачними і в скрутних умовах допомагати цивільному населенню.

Так, з 22 березня, в населених пунктах і військових гарнізонах розпочалося спільне патрулювання посиленими нарядами Військової служби правопорядку ЗСУ, Національної гвардії та Національної поліції. Командуванням військових гарнізонів ЗСУ вжито заходів щодо забезпечення особового складу, який залучатиметься до патрулювання, засобами захисту, антисептичними і дезінфікуючими речовинами.