ЯК БУДУТЬ ПРИЗИВАТИ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ?

05.03.2020
ЯК БУДУТЬ ПРИЗИВАТИ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ?

Як проходить призов офіцерів запасу, скільки триватиме курс підготовки та яку категорію офіцерів запасу планують призвати в цьому році, про все це та не тільки, розповідав в етері Армія ФМ Начальник Управління кадрового забезпечення офіцерським складом – заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України полковник Марк Андрусяк.

 

 

 

Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» передбачено, що призов осіб офіцерського складу на військову службу здійснюється за наказом Міністра оборони. Для того, щоб провести призов Генеральний штаб ЗСУ визначає потребу для його проведення, обсяги, а також військово-облікові спеціальності.

Хто може бути призваний на військову службу осіб офіцерського складу?

  1. Особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), мають вищу освіту (не нижче бакалавра) і яким присвоєне первинне офіцерське звання.
  2. Придатні за станом здоров’я до військової служби
  3. Офіцери запасу, які не проходили службу в армії.

*Обмежень щодо статі немає

 

Коли у 2020 році почнеться призов офіцерів запасу?

Марк Андрусяк: Якщо провести аналогію з попередніми роками, то призов офіцерів запасу проводився 2 рази на рік, у травні та в листопаді-грудні. Тобто в той час, коли відбувається призов на строкову військову службу.

Скільки триватиме підготовка /перепідготовка офіцерів запасу і з чого вона буде складатися?

В залежності від спеціальностей офіцерів запасу будуть направлятися у вищі військові навчальні заклади. Курс триватиме три місяці: 1 місяць загальновійськова підготовка та 2 за спеціальністю. Після навчання призовники будуть розподілятися до військових частин у пунктах постійної дислокації.

! Призвані офіцери при проходжені військової служби не залучатимуться до сил ООС без їхньої особистої згоди та укладання відповідного контракту.

У офіцерів запасу буде можливість змінити свою спеціальність.

Відповідно до закону строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу складає 18 місяців. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням строку служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

 

Коли можуть офіцери запасу підписати контракт?

Після 6 місяців проходження військової служби у офіцерів запасу є можливість укласти контракт.

Марк Андрусяк: У минулому році 40% призваних офіцерів підписали контракт із ЗС України

Що робити офіцерам запасу, якщо вони отримали повістку?

Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений в повістці. У разі неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони несуть Кримінальну відповідальність. Наявність поважних причин для нез’явлення до пункту збору повинна бути документально підтверджена.

 

Марк Андрусяк: За 6 призовів жодного випадку притягнення громадян до кримінальної відповідальності не було!

 

Які існують підстави для відстрочки від призову на військову службу офіцерів запасу?

За сімейними обставинами;

За станом здоров’я;

для здобуття освіти;

для продовження професійної діяльності.

Марк Андрусяк: За проведеними опитуваннями Генерального штабу ЗСУ близько 70 відсотків громадян (призваних офіцерів запасу) проходять службу в добровільному порядку.

 

Чи будуть отримувати грошове забезпечення призвані офіцери запасу?

Призовники будуть отримувати грошове забезпечення за нормами офіцерів за контрактом.

 

Чи зберігається за призваними офіцерами місце роботи, посада та середній заробіток?

Ст 119 Кодексу законів про працю передбачено, що за військовослужбовцями які призвані на військову службу за призовом осіб офіцерського складу зберігається місце роботи, посада і середньомісячна заробітна плата.

 

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток