Як діяти українцям у разі виявлення диверсантів

Як діяти українцям у разі виявлення диверсантів

Перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін розповів, як поводитися громадянам у разі виявлення представників диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ).

 

 

 

 

 

 

“Людині варто не піддавати себе загрозі. Оскільки, якщо дійсно йдеться про члена диверсійно-розвідувальної групи, то ми чудово розміємо, що ця людина може пройти і спеціальну підготовку, і просто в будь-який момент знешкодити небажаного свідка певної незручної для нього ситуації”, - розповів Єнін.

Він наголосив, що громадянину варто зберігати спокій, дистанціюватися від місця, від цієї особи і просто повідомити правохоронні органи.

“При цьому повідомлення має бути сформульоване максимально конкретно. Якщо є змога, треба надати фото чи відео у підтведження зазначеної інформації. Це значно спростить правоохоронцям їхню роботу. І за жодних умов не піддавати своє життя і здоров’я додатковим ризикам. Знешкодженням ДРГ мають займатися професіонали”, - наголосив урядовець.

За його словами, є певні ознаки, які характеризують члена ДРГ.

“Це люди, які часто погано орієнтуються на місцевості. Це люди, які досить часто взагалі не володіють українською мовою. Ці люди не зовсім типово вдягнені, мають зброю і при цьому незрозуміла їхня приналежність до підрозлідів чи то Збройних сил, чи то територіальної оборони. Вони можуть виходити з напівпідвальних приміщень чи вилазити з каналізаційних люків. Одним словом - те, що є нетиповим, те, що викликає питання”, - пояснив перший заступник міністра МВС.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розповів, що Національна поліція щодня отримує сотні повідомлень громадян про виявлення диверсійних груп або ворожої агентури по всій Україні.

24 лютого російський президент володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.